Krízový štáb schválil nové opatrenia: stredoškoláci ostávajú do odvolania doma

Minister školstva, Branislav Gröhling, oznámil novinky v opatreniach v boji proti koronavírusu v oblasti školstva. Ústredný krízového štáb dnes schválil opatrenie, podľa ktorého sa denná, teda prezenčná, výučba na stredných školách od zajtrajšieho dňa mení do odvolania na dištančnú. 

Minister školstva Branislav Gröhling informoval: „Stredné školy prechádzajú na dištančné vzdelávanie.“ Prezenčná výučba sa na všetkých základných školách nemení. Fyzicky v škole sa ostávajú učiť aj žiaci prvých ročníkov osemročných gymnázií, teda ročníkov, korešpondujúcich so základnými školami. Nové opatrenia boli oznámené spolu s informáciou, podľa ktorej majú deti na prvom stupni základných škôl nosiť rúška. Ohľadom rúšok v školskach, vydal krízový štáb len odporúčenie.

Okrem zavedenia dištančnej vúčby, minister poprosil stredoškolákov, aby necestovali na internáty a aby ostali doma. Okrem toho majú byť zakázané aj mimoškolské aktivity ako napríklad výlety, exkurzie, školy v prírode a všetky aktivity mimo školského prostredia. Gröhling rozhodnutie argumentuje najmä tým, že dištančná výučba nie je prekážkou a že stredné školy vedia fungovať aj takto.

zdroj. aktuality.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Krízový štáb schválil nové opatrenia: stredoškoláci ostávajú do odvolania doma”