“Ľudia, ktorí tomu nerozumejú, by nemali do toho kecať!” Herečka Jiřina Bohdalová (89) má už dosť nepravdivých a negatívnych správ!

Od začiatku prepuknutia pandémie sa z médií sypú rôzne správy a povedzme si pravdu, len málokedy sú pozitívne. Druhou kategóriou správ, ktoré zapĺňajú internet sú dezinformácie a hoaxy. Tým sa v tomto období naozaj darí a z ľudí sa stávajú svetový odborníci najväčšieho zrna. Konšpirácie každým dňom len pribúdajú, človek by sa v nich stratil.

Aj keď sú nezmyselné stále si nájdu svoj fanklub a rozširujú sa rýchlosťou svetla. Takéto veci vytáčajú aj legendárnu herečku Jiřinu Bohdalovú (89), ktorú cez telefón vyspovedala redakcia portálu extra.cz.

 

Kontaktovali ju hlavne z otázkou či sa v najbližšom čase chystá niekde na dovolenku, keďže sa netají tým, že je milovníčkou tepla a slnka. „K moru sa v žiadnom prípade nechystám. Som celkom poslušná. Jednak som riziková, jednak si myslím, že ľudia, ktorí tomu nerozumejú, by do situácie nemali vôbec kecať. Je potrebné zraziť kufre a poslúchať, inak sa z toho nedostaneme,“ prizvukuje sa herečka. 

 

 

Dosť negatívnych správ!

Sama hovorí, že síce je herečka a môže sa vyjadrovať napríklad k divadlu, no k opere sa vyjadriť nevie hoc je to tiež druh umenia. „Aj v zdravotníctve sú rôzne odbory, ale nemôžu si do toho navzájom kecať. Ľudia ale dnes kecajú do všetkého. Mali by zatvoriť Facebooky a Instagramy, alebo ako sa to všetko volá. A aj novinári by sa mali zpamätať a dávať do novín viac pozitívnych správ. Tie negácie aby prasa vydržalo. A do prčíc, nech sa už politici prestanú hádať! Tak isto ako za bolševika tu máme zase spoločného nepriateľa,“ dodala rozčúlená Bohdalová.

 

zdroJ: extra.cz