Matovič a jeho rodina čelí dennodenne vyhrážkam. Premiéra už vozia v špeciálnej limuzíne s nepriestrelnými sklami!

Rok 2020 je naozaj zaujímavý, začiatkom roka sa nám vymenila vláda a stihla nas zasiahnuť aj pandémia. Premiérom sa stal Igor Matovič (OĽaNO), ktorý z pomyselného trónu zhodil dlho úradujúci SMER Roberta Fica.

Väčšina ľudí sa zmene tešilo no postupom času sa preferencie Igor Matoviča zmenili. Najväčšiu krízu dôvery občanov zažíva práve teraz počas druhej vlny koronavírusu. Podobne to je aj z jeho stranou OĽaNO, ktorá už od apríla zaznamenáva úbytok preferencii.

Najnovší prieskum agentúry Focus teda odhalil, že až 67% respondentov neverí súčasnému premiérovi Matovičovi. Kritiku si vyslúžil kvôli tvrdým opatreniam a hlavne kvôli nedostatkom plošného testovania.

Zažíva útoky na sociálnych sieťach no ľudia sa dokonca vydali aj do ulíc, kde protestovali proti aktuálnym nariadeniam a proti premiérovi samotnému. V pokrikoch nešetrili nadávkami na meno premiéra dokonca ani neplnoleté deti.

 

„Ja netúžim, vôbec nechcem byť už inokedy premiérom. Túžim po tom, vyviesť Slovensko z toho prúseru, kde sme. (…) Ale mne sa to tak zhnusilo. Lebo takúto nakladačku, pre moje dcéry, pre moju manželku, to je odporné niečo. To je odporná robota. A jasné, že potom robím chyby, keď som v takom tlaku,“ vyjadril sa Matovič v diskusii Denníka N. Aj keď je situácia momentálne napätá, Matovič aj naďalej pokračuje vo svojej práci no s malou obmenou. Klasickú limuzínu tak vymenil za opancierované auto s nepriestrelnými sklami.

 

 

Zahalené rúškom tajomstva

Portál cas.sk sa snažil od ministerstva vnútra zistiť či je premiér naozaj v ohrození alebo sa jedná len o preventívne opatrenie. Dostali iba vyjadrenie, že dôvody či postupy Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR sú utajenou skutočnosťou.

No bývalý šéf tohto úradu, Juraj Zábojník, vniesol do veci trochu svetla. „Vzhľadom na to, že v súčasnosti je predseda vlády viac neobľúbenejší u väčšiny obyvateľstva ako obľúbenejší, tak Úrad pre ochranu ústavných činiteľov, aspoň to tak bolo za mňa, sa riadi príslušnou metodikou a reaguje promptne na takéto situácie. Takže tomu prispôsobuje aj vybavenie, tomu prispôsobuje aj formáciu, advance tím – predjazd a všetky služby, ktoré s tým súvisia,“ vysvetlil Zábojník, ktorý ako profesionál viac neprezradil.

 

V čom je Matovičová limuzína AUDI A8 iná?

  • väčšia hmotnosť
  • konštrukcia je odolná proti prieraznosti
  • spevnená karoséria
  • nepriestrelné sklá
  • špeciálne brzdy

zdroj: cas.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič a jeho rodina čelí dennodenne vyhrážkam. Premiéra už vozia v špeciálnej limuzíne s nepriestrelnými sklami!”