Matovič podá demisiu v prípade, že celoplošné testovanie Slovákov neprebehne

Igor Matovič, na dnešnej mimoriadnej tlačovej konferencii prezradil správu, ktorú naozaj nikto nečakal. Podľa jeho slov už niekoľko týždov pripravuje s odborníkmi celoplošné testovanie Slovákov. Testovanie by malo prebiehať v spolupráci s Ozbrojenými silami SR na 5997 odberových miestach uvádza portál.

Na 1 odberovom mieste má pracovať približne 7 pracovníkmi. Začať s testovaním by sa malo na Orave a v Bardejove, teda v najviac zasiahnutých kútoch Slovenska. O 2 týždne, počas víkendov, by malo dôjsť k opakovanému pretestovaniu všetkých obyvateľov Slovenska.

Premiér Igor Matovič pripustil scenár, podľa ktorého od plánu celoplošného testovania upustí no s jedinou podmienkou, že podá demisiu. Ak s plánom nebude vláda súhlasiť, k celoplošnému testovaniu nemusí dôjsť.

Líder hnutia OĽaNO potvrdil, že Slovensko sa nachádza v neľahkých časoch a vývoj posledných dní ukázal potrebu vyššieho počtu nemocničných lôžok. Premiér dodal, že nechce dopustiť, aby bolo potrebné rozhodovať o tom, kto prežije a kto nie. Testovanie by malo prebiehať prostredníctvom menej presných, no rýchlejšie vyhodnotiteľných antigénových testov.

Zdroj:aktuality.sk