Moderátorka “zatočila” s politikom šíriacim dezinformácie o koronavíruse. Jej reakcia sa stala virálnou!

Je zjavné, že šíreniu hoaxov či dezinformácii sa nevyhneme a to hlavne počas svetovej pandémie. Určite ste už počuli, že koronavírus “utiekol” s čínskeho laboratória či dlhodobé nosenie rúška spôsobuje zdravotné problémy. Novozélandská moderátorka tak už toho všetkého mala.

Vo svojej šou mala rozhovor s politikom, ktorý krátko pred voľbami rozširoval medzi ľuďmi hoaxy. Rovnako to robil aj v prenose šou, v ktorom ho moderátorka trefne a okamžite “zrušila”. Záznam z jej šou sa tak okamžite stal virálnym a ospevujú ju novinári po celom svete.

Tova O’Brien si na rozhovor zavolala Jami-Lee Rossa, ktorého politická strana sa nedostala do parlamentu. Ten počas rozhovoru začal rozprávať o úmrtnosti na koronavírus, ktorú porovnával s tou na chrípku. “Nie, nie nie, nechcem počuť žiadne takéto nezmysly,” prerušila jeho odpoveď so vztýčenou rukou moderátorka.

Politik sa teda ohradil prečo nemôže odpovedať na jej otázku. Ona to jednoducho vysvetlila tým, že nemôže si dovoliť aby niekto prišiel do jej šou a začal rozprávať o veciach, ktoré sú z hľadiska faktov nesprávne.

 

Jej reakcia sa tak rýchlo stala virálnou a všimli si ju aj jej kolegovia z iných krajín. Pochválil ju aj novinár Jake Tapper zo CNN a potvrdil, že v Amerike má fanúšikov za to ako sa popasovala s týmto rozhovorom.

Americký novinár, Glenn Greenwald, na Twitteri prehlásil, že tento rozhovor je majstrovským príkladom ako sa má viesť rozhovor s politikom.

Označil ho dokonca za najlepší rozhovor s politikom aký kedy videl a myslí si, že bol dokonca aj dosť zábavný. Po tom čo si Tova uvedomila ako sa jej rozhovor rýchlo rozšíril reagovala na to stroho: “Vau! Tak toto je niečo prečo sa oplatí ráno vstávať.”

 

Spomínaná situácia začína na čase 1:35

 

zdroj: .theguardian.com