Na ochorenie Covid-19 zomrel prvý lekár. So slzami to oznámil premiér Igor Matovič

Doteraz na Slovensko podľahlo koronavírusu 98 ľudí. Medzi nimi je aj 48-ročný lekár z Oravy, ktorý s ochorením bojoval už dlhšiu dobu. Smutnú správu ako prvý oznámil premiér Igor Matovič, ktorý sa to dozvedel po ceste domov.

Táto správa ho rozľútostila a pamiatku lekára si uctil medzi prvými prostredníctvom Facebooku. V statuse sa netajil ani tým, že zo zdrvujúcej správy mu vyhŕkli slzy. 

V ťažkej situácii si treba určiť priority

“Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám.

Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota,” napísal na sociálnu sieť Matovič. Chce tak aby si ľudia uvedomili, že ich pôžitky ako chodenie do reštaurácii či skandovanie na štadiónoch nie sú podstatnejšie ako ochrana zdravia nevinných a zodpovedných ľudí. “Prosím, buďme ľuďmi.

Ľuďmi, ktorí blížnych aj vzdialených milujú rovnako ako seba samých. Ľuďmi, ktorí zdravie a život aj cudzích ľudí povýšia nad akékoľvek vlastné pôžitky,” dodal na záver.

Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji,…

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 19. Oktober 2020

 

K úmrtiu 48-ročného lekára sa vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR:

Dnes je smutný deň. Vo veku 48 rokov zomrel náš kolega MUDr. Rastislav Melek, ktorý mal ochorenie Covid-19. Je nám to nesmierne ľuto a vyjadrujeme úprimnú sústrasť jeho rodine.

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Montag, 19. Oktober 2020