Pár urobil svadbu pre viac ako 250 hostí a neporušili žiadne nariadenie. Ako je to možné?

Nevesta Roma Popat a ženích Vinal Patel si povedali svoje áno v úžasnom vidieckom dome v Chelmsforde v Essexe tak, aby tam mohli prísť všetci ich priatelia a členovia rodiny. Kreatívny pár usporiadal prvú britskú svadbu, ktorá vyhovovala opatreniam, zavedeným kvôli pandémii COVID-19.

Takmer všetci pozvaní hostia, bolo ich vyše 250, svadobný obrad sledovalo priamo zo svojich automobilov. Po tom, čo si povedali svoje svadobné sľuby, sa v golfovom autíčku vydali uličkou popri zaparkovaných autách tak, aby ich všetci videli. Hostia mali k dispozícii chutné občerstvenie, ktorého podávanie spĺňalo všetky bezpečnostné opatrenia. Okrem antibakteriálneho gélu na ruky, mali pri autách aj vlastné obaly na odpadky.

 Počas štvorhodinovej hinduistickej svadby si mohli objednať jedlo z webovej stránky,

ktorú im zaslali novomanželia. Hostia mohli opustiť autá len v prípade, ak šli na toaletu. Ďalších 300 hostí z celého sveta sledovalo videozáznamom cez živé kamery. Svadba bola naplánovaná tak, aby spĺňala oficiálnych 15 povolených hostí.

 

Wow, Britain's first ever drive in wedding of Roma Popat & Vinal Patel made all the headlines yesterday and will be remembered for years to come. ITV, BBC, The Guardian, The Times, Daily Mail were all excited to talk about this wedding. Well done to the whole team who was involved with this wedding, especially Saheli Events for making it a successful wedding. Video: Eagle Eye ProductionsPhotography: i-maani photographyMake-up: Ambreen Make-up ArtistWedding planners: Saheli EventsDecor: Shagun WeddingsPriest: Vasudev MehtaMusic: Shiv GopalOutdoor DJ: Musical MovementsLED screens provided by: Southern Screen Hire.

Gepostet von Abisheik Khanna am Mittwoch, 7. Oktober 2020

 

Marketingová riaditeľka Roma zo Southgate v severnom Londýne povedala, že vziať sa mali už v apríli, no rozhodli sa svadbu presunúť na na október. Nevesta po októbrovej svadbe prezradila: „V tom čase sme nechápali závažnosť situácie a stále sme dúfali, že sa nám podarí usporiadať tradičnú svadbu pre 700 hostí.“ Keď boli kvôli pandémii svadobné obrady a recepcie minimalizované na maximálnu hranicu 30 osôb, manželia narazili na myšlienku jedinečnej udalosti v štýle kina.

Manželia vysvetlili: „Mnoho našich rodinných príslušníkov a priateľov hovorilo, že by chceli sledovať prenos nášho obradu v malých skupinách vo svojich záhradách. Potom sme si povedali, prečo by sme namiesto toho neurobili hromadné vysielanie svadby ako v kine?

 Videli sme, ako ľudia parkujú a ako funguje technológia a objednávanie potravín v autokinách. Strávili sme síce viac času rozhliadaním sa v okolí, no následne sme sa zhodli na tom, že takto by to bolo dokonalé.“

 

V čase piatkovej svadby sa vláda rozhodla limit pre počet svadieb ešte viac znížiť. Ženích povedal: „Obaja pochádzame z veľkých rodín. Znamenalo to pre nás, že každý mal na svadbe iba svojich rodičov, súrodencov a starých rodičov. Trochu nám prekážalo, že tam nemohli byť ďalší priatelia a rodina. Aj napriek tomu, že ostatní hostia boli len v autách, stále boli oblečení slávnostne. 

,Mali sme dve veľké obrazovky, na ktorých bol premietaný celý obrad. Následne sme sa vydali golfovým vozíkom popri hosťoch, ktorí na nás trúbili a povzbudzovali. Bolo to neuveriteľné.

Mali sme živý informačný kanál Zoom pre všetkých ostatných na celom svete – cez Indiu, Ameriku a Kanadu. Obaja sme prežili ten najúžasnejší deň a od dňa svadby nám stále prichádzajú správy a telefonáty, potvrdzujúce naše slová. Mali sme tam vlastne všetkých a všetko, čo sme chceli, len trochu iným spôsobom, ako sme predpokladali. Bol to deň, na ktorý nikdy nezabudneme.

Vinal dodal: „Nechceli sme dovoliť, aby nám koronavírus bránil v našom rozhodnutí.

Boli sme odhodlaní pokračovať v plánoch.“ Dvojici pri príprave svadby pomohla špecializovaná plánovačka luxusných svadieb – Saheli Mirpuri z londýnskej firmy Saheli Events. Tá prezradila:

„Tento rok bol naozaj ťažký. Veľké svadby, najmä tradičné ázijské či indické svadby sú pre plánovačov výzvou aj za bežných okolností. Teší nás, že táto netradičná svadba mala taký úspech a že kreatívny spôsob potešil všetkých hostí.“

Zdroj: mirror.co.uk