Po tom, čo Dolný Kubín informoval, že má pri pilotnom testovaní málo personálu, sa na miesto vybrali horskí záchranári

Už od včera prebieha v najviac zasiahnutých okresoch Slovenska pilotné testovanie Slovákov na COVID-19. Včerajšie výsledky preukázali viac ako 2 500 nakazených práve na Orave, v okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a v Bardejove. Mnohé časti Slovenska kvôli krátkemu času, ale hlavne kvôli nedostatočným kapacitám zdravotného personálu, bojujú s nedostatkom ľudí, ktorí by mohli pomôcť pri testovaní v týchto okresoch.

O nedostatku personálu v Dolnom Kubíne sa dozvedeli horskí záchranári, ktorí neváhali ani sekundu a do hodiny boli na mieste. 

O obetavých záchranároch informoval sám minister vnútra Roman Mikulec: „Zhruba pred hodinou sme dostali informáciu, že v okrese Dolný Kubín chýbajú zdravotníci. Okamžite sa mi ponúkli naši záchranári z Horská záchranná služba, ktorí sa zmobilizovali a už ma čakali pred Okresným úradom v Dolnom Kubíne. Do pol hodiny sú v teréne a robia odbery. Neuveriteľné!

Podľa dostupných, vládou potvrdených, informácií sa za jeden deň dalo otestovať takmer 40% obyvateľov okresu Dolný Kubín. Minister obrany potvrdil, že takúto účasť neočakávali a taktiež potvrdil, že ľudia sa do Dolného Kubína chodia testovať aj z iných okresov.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Roman Mikulec (@roman_mikulec_olano),