Podľa štúdii TENTO vitamín znižuje riziko nákazy a zhoršeného priebehu koronavírusu, tvrdí minister Milan Krajniak

Pred nakazením sa máme chrániť dodržiavaním odstupov, nosením rúška, častým umývaním či dezinfikovaním rúk a dotykových plôch aj vyhýbaniu sa kontaktu z ľuďmi ak to nie je nevyhnuté.

Okrem iného môžeme posilňovať našu imunitu športom, zdravým stravovaním či dopĺňaním vitamínov, ktoré imunitu posilnia. Tie môžeme prijímať prirodzene z pestrej stravy alebo z vitamínov voľne dostupných v lekárňach.

Určite väčšina z nás má doma v skrinke celaskon ale zásoby vitamínov by ste mali v týchto mesiacov doplniť.

Na svojom Facebooku pridal minister práce Milan Krajniak video, v ktorom pozdvihuje potrebu a účinnosť vitamínu D3. “Vitamín D3, ktorý v dávkach 800 až 1000 jednotiek denne môže veľmi preventívne napomôcť k tomu aby sa človek nenakazil Covidom a ak sa už nakazí, podľa všetkých štúdií, má oveľa lepší priebeh ako tí, ktorí nemajú dostatok vitamínu D3,” vysvetlil Krajniak. Vyzdvihol teda aj jeho potrebu v týchto mesiacoch, keďže vitamín D3 sa dá získať prirodzene z pobytu na slnku.

White Clouds on Sky

Zdroj: pexels.com

Letné a slnečné dni sú už dávno preč, na Slovensku platí zákaz vychádzania až na zopár výnimiek. Ako príklad v tom čase Krajniak udal klientov DSS, ktorí sú prevažne v interiéri.

V zime ten slnečný svit ako vidíme už všetci na Slovensku je oveľa oveľa menší ako v letnom období,” prizvukuje. Doplnil aj fakt, že jedna tobolka vitamínu D3 stojí v prepočte približne 12 centov. Svoje tvrdenia tak podložil štúdiami, ktoré vychádzajú z USA, Veľkej Británie a Izraela.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pixabay.com

 

Celé video si môžete pozrieť tu:

⚠️TOTO JE NAJDÔLEŽITEJŠIA SPRÁVA DŇA⚠️

⚠️TOTO JE NAJDÔLEŽITEJŠIA SPRÁVA DŇA⚠️

Vitamín D3 môže veľmi pomôcť, aby sa človek nenakazil s COVID-19 a ak sa už nakazil, mal lepší priebeh ochorenia oproti ľuďom, ktorí majú nedostatok vitamínu D3. Potvrdzujú to štúdie napríklad z USA, Veľkej Británie či Izraela.

Doteraz sme mohli získať vitamín D3 pobytom na Slnku. V tieto dni, keď sme viac v interiéroch, je dôležité si tento vitamín dopĺňať. Jedna tobolka vitamínu stojí približne 12 centov. To je malá cena za to, že výrazne zvýšite svoje šance voči ochoreniu COVID-19. Treba to užívať spolu s jedlom, aby sa D3 mohol vstrebať do organizmu.

Toto je jednoznačne najdôležitejšia správa dňa. Čím viac ju nazdieľate medzi svojich známych, tým viac aj vy osobne pomôžete v boji proti tejto pliage. Veľmi pekne vám vopred ďakujem.

MOR HU, KORONU!

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Piatok 16. októbra 2020