Pomôžte mamičke Ivke, ktorá je väzňom vo vlastnom tele. Po diagnostikovaní kliešťovej encefalitídy upadla do kómy

Život je naozaj nevyspytateľný a postretnúť nás žiaľ môžu udalosti, ktoré nám zmenia život úplne od základov. Takáto nešťastná udalosť sa vyskytla aj v živote Jerguša Tesáka a Ivany Tesákovej, rodenej Adamekovej. Na sociálnej sieti Facebook bol dnes uverejnený príspevok, ktorý napísal sám Jerguš. V príspevku prosí aspoň o jeho zdieľanie.

Svoj príspevok začal slovami: ,,Ivku Tesákovú (za slobodna Adámekovú) poznáte viacerí z vás. Niektorí súkromne iní z ÚĽUV-u, kde robila lektorku tradičných ľudových techník pre deti aj dospelých. V r. 2016 sme kúpili domček, ktorý sme si pomaly svojpomocne prerábali.“

Uverejnil používateľ Jerguš Tesak Štvrtok 29. októbra 2020

 

 

Následne sa k dvojici pridali aj ich dvaja malí synovia – 2,5 ročný Maťko a 8 mesačný Jurko. V máji tohto roku, sa ich dovtedy šťastný, správnym smerom sa uberajúci život, zmenil od základov. 29. mája bola mamička a manželka Ivka s veľkými bolesťami hlavy a triaškami prevezená do nemocnice, kde jej bola diagnostikovaná kliešťový encefalitída.

Po pár dňoch prišiel šok – Ivka upadla na mesiac do kómy. Po tom, čo sa zobudila, ju jej telo vôbec nepočúvalo a jediná cesta, ako mohla komunikovať s rodinou, bola cez obočie, ktoré bolo jediné, čím dokázala hýbať.

 

Jerguš v prípevku opisuje mesiace po prebudení z kómy: ,,Od jej odvozu do nemocnice už však ubehlo 5 mesiacov a Ivka je stále paralyzovaná na lôžku a každý pohyb jej spôsobuje veľké bolesti.

 

Uverejnil používateľ Jerguš Tesak Štvrtok 29. októbra 2020

 

Je duchom prítomná, ale kvôli svalovej atrofii ma tracheo-stomiu čo spôsobuje, že nevie vydať hlas a teda je odkázaná len na to čo sme schopný odčítať z pier. V končatinách má bolestivé kŕče, ktoré jej spôsobil silný zápal mozgu.“ Jerguš sa spolu s rodinou rozhodol, že si Ivku vezme domov. Jej pobyt doma je však sprevádzaný komplikáciami.

Jednou z nich je aj financovanie náročných liečebno-rehabilitačných procedúr, ktoré sú nevyhnutné k tomu, aby sa Ivka mohla dostať späť do života. Jerguš napísal, že 2 týždne trvajúce procedúry stoja približne 4 500 EUR, čo si žiaľ nemôže dovoliť. S veľkou pokorou preto napísal: ,,A preto, ak by ste boli ochotní aspoň trochou prispieť, budeme vám nesmierne vďačný.“

Číslo účtu, z ktorého budú financované liečebno-rehabilitačné procedúry je nasledovné:

SK48 0900 0000 0051 7472 0510

Do poznámky je potrebné uviesť: „Dar pre liečbu Ivany Tesákovej“ a meno darcu.

Jerguš sa na záver príspevku poďakoval: ,,Ivka, ale aj celá rodina, Vám bude za to veľmi vďačná. S úprimnou a veľkou Vďakou, Jerguš.“

Celý príspevok si môžete pozrieť tu:

 

Ak môžte zdieľajte prosím..

Drahí priatelia, známi i neznámi..
Ivku Tesákovú (za slobodna Adámekovú) poznáte viacerí…

Uverejnil používateľ Jerguš Tesak Štvrtok 29. októbra 2020

 

 

Zdroj: Facebook/Jerguš Tesák