Posielajú jej správy s divnými požiadavkami: 193-centimetrová modelka chcela byť vždy vysoká

Ak sa chcete presadiť v modelingu, mnohokrát na to musíte mať aj výšku. U 32-ročnej Emerald je to však naopak. Sama meria 193 centimetrov a módnom priemysle ju odmietali hlavne kvôli tomu, že je “príliš vysoká”. Ona sa však nevzdala a pracovné príležitosti si hľadá sama a vedzte tomu, že našla dieru v trhu. Zo svojej výšky si nič nerobí aj keď na internete dostáva ohľadom svojej výšky rôzne správy.

 

Bola iná ako jej rovesníci

Keď Emerald vyrastala, vždy dúfala v to, že bude tak vysoká ako jej sestra, ktorá meria 190 centimetrov. Prestala tak piť kávu a kofeínové nápoje, ktoré údajne spomaľujú rast. Rovnako to bolo aj s fajčením čo však pre ňu nebol problém, keďže z ich rodiny nikto nefajčil. Jej sen sa tak podaril “či už je to vďaka genetike alebo vďaka mojím zásluhám, to neviem” vyjadrila sa Emerald. V deviatej triede si tak všimla, že rastie oveľa rýchlejšie ako jej rovesníci. Kvôli tomu začala namiesto opätkov nosiť topánky bez opätkov a pritom, keď sa s niekym rozprávala si radšej sadla. Spomína si aj na to, že na ročníkových fotkách sa musela vždy zohnúť (čo musí robiť aj teraz). 

 

 

 

 

Dar ale aj prekliatie

32-ročná Emerald Van Langen je z kanadského Toronta sa živí ako výživová poradkyňa a modelka. Pre dailymail.co.uk sa rozroprávala aj o tom s akými problémami týkajúcimi sa jej výšky sa stretáva. Čo sa týka oblečenia, je to teraz oveľa lepšie lebo si našla obchody a značky, ktoré predávajú dlhšie veci. “Keď som si kupovala svadobné šaty, musela mi krajčírka spustiť sukňu aby boli dlhšie,” spomína Emerald. Jednou z najhorších vecí zažila pri hľadaní vhodného bytu, majitelia tak mnohokrát klamú o výške stropov čo je pre Emerald značný problém. Ľudia na ulici na ňu pokrikujú a pýtajú sa koľko meria. Na internete tak dostáva mnoho správ, v ktorých ju neznámy ľudia žiadajú aby sa sfotila pri dverách či aby natočila nejaké šteklivé video. “Niekto mi raz napísal: “Vyštveral by som sa na teba aby som ťa mohol o*ukať,” priznáva modelka.

 

 

 

V modelingovom svete bola odpísaná

Čo sa týka jej modelingovej kariéry začala už v 16-tich rokoch, kedy chodila na špeciálne hodiny. Tam sa naučila aby chodila viac spriamene a tak pôsobila vznešenejšie. Keď však prišlo ku kastingov, paradoxne Emerald odmietli práve kvôli jej výške – bola totiž “príliš vysoká”. Spomína si aj na to, keď dostala ponuku no nakoniec zistili, že jej boky a dlhé nohy nesedia do konfekčných veľkostí zadávateľa zákazky. Po tomto zážitku tak na modeling zanevrela na pár rokov. No momentálne sa do sveta modelingu opäť dostala a páči sa jej to oveľa viac ako predtým. Jej jedinečná výška je pre ňu veľkou výhodou a to nie len v modelingu. “Mám viac miesta takže môžem viac jesť. No najdôležitejšie je to, že nepotrebujem žiadne stoličky ani rebrík,” dodala na margo svojej výšky.

 

 

Jej výška jej takpovediac spôsobila problémy aj pri hľadaní lásky, ktorú však aj našla. Priznáva, že niekedy to bolo naozaj ťažké no to ju vôbec nezastavilo. Aj keď by ste si mysleli, že práve nízky muži by sa v jej spoločnosti necítili dobre, Emerald však mala úplne iné zážitky. “Vyšší muži boli vždy nervóznejši kvôli tomu, že som vyššia než oni,” priznala. So svojim manželom, ktorý je približne o 13 centimetrov nižší, sú už spolu krásnych 11 rokov. Pred ním nemala veľa vzťahov no ak aj áno väčšinou to boli nižší muži. 

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

zdroj: dailymail.co.uk