Poslanecký bufet ostáva otvorený: “Keď môžeme sedieť vedľa seba v poslaneckých laviciach, môžeme vedľa seba sedieť aj vo výdajni jedla.”

Dnešným dňom (15. októbra) vstúpili do platnosti nové opatrenia, ktoré zahŕňajú aj uzatvorenie reštaurácii a podobných prevádzok. Jedlo sa bude môcť vydávať iba zabalené cez okienko alebo formou donášky. Kávičku si napríklad môžete vychutnať iba na vonkajších terasách. Ľudia sa však búria pretože parlamentný bufet ostáva aj teraz otvorený. Šéf národnej rady, Boris Kollár, však tvrdí, že poslancov o hlade nechať nemôže.

„Musím zabezpečiť jedlo pre poslancov. Keď môžeme sedieť vedľa seba v poslaneckých laviciach, môžeme vedľa seba sedieť aj vo výdajni jedla. Všetky bezpečnostné opatrenia sú zabezpečené – rozostupy medzi stolmi či dezinfekcia,“ vysvetľuje Kollár pre Pravdu. Zároveň odkazuje pobúreným občanom, že ich bufet sa za reštauráciu nepovažuje. Koniec koncov jeho tvorenie si poslanci odhlasovali na poslaneckom grémiu.

 

Ilustračné foto parlamentného bufetu (fotené v čase pred pandémiou)

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Nie je to zariadenie verejného stravovania

Prizvukuje aj fakt, že do ich bufetu sa nedostane len tak niekto z ulcie čo nepredstavuje žiadne riziko. “To, že to necháme otvorené, si odhlasovalo grémium. Všetky politické strany s tým súhlasili. Keby povedali, že to nechcú, tak to zavriem,“ dodáva Kollár. Ľudia sa búrili aj počas prvej vlny, kedy hlavný hygienik priznal, že nevedel o stravovacom zariadení priamo v Národnej rade. Vysvetlil však, že uzatvárajú sa zariadenia verejného stravovania medzi, ktoré nepatrí poslanecký bufet či závodné jedálne vo veľkých firmách či zdravotníckych zariadeniach.

 

„Tiež sa nepýtate Volskwagenu alebo Jaguáru, či zatvárajú od štvrtka svoje kantíny. Jednoducho ľudia musia jesť,“ udáva ďalší príklad nezatvárania jedálni Kollár. Ďalej oznámil, že v parlamente sa dodržujú zásady R-O-R. To znamená, že jednotlivý poslanci nosia rúška, dodržujú odstup a dezinfikujú si ruky. Kollár v spojení s týmito opatreniami však ich sprísnenie v rámci parlamentu neplánuje.

zdroj: spravy.pravda.sk