Starší muž oslovil matku v supermarkete. Jeho slová sa jej navždy vryli do pamäte

Čas plynie neuveriteľne rýchlo. Najmä ak máte deti a pracujete. Naše žitie je jeden veľký zhon. Dom, práca, deti, nákupy, iné záväzky. Celé dni máme vyplnené povinnosťami.

Mali by sme sa však na moment zastaviť a uvedomiť si, ktoré z tých vecí sú najpodstatnejšie a ktorým, máme venovať čo najviac pozornosti.

  

„Mali ste niekedy rozhovor s úplne cudzou osobou a potom ste si pomysleli, že vám ju musel poslať sám Boh?

Presne to sa mi raz stalo. V supermarkete som prepchávala vozík vecami, keď k nám pristúpil starší pán. Uvidel deti v košíku a musel sa nám prihovoriť. Hovoril o tom, aké očarujúce sú moje deti a opýtal sa tiež na pár vecí. Po chvíli debaty odišiel.

Onedlho sa však za nami vrátil.

Pozrel na mňa a povedal: „Chcel by som vám niečo povedať.“ Porozprával mi históriu o tom ako jeho syn mal päť rokov a poprosil ho, aby spolu vytvorili domček pre vtáky. Odpovedal mu, že je zaneprázdnený a má naozaj podstatnejšie veci na práci.

Uvidel, ako je jeho syn veľmi sklamaný a odchádza, nerobí scény a neplače, no náhle sa cítil naozaj zle, že mu zlomil srdce. Zavolal ho  preto naspäť. Okamžite išli do obchodu, kúpili materiál a vybudovli vtákom domček.

Aby história nebola taká dlhá (tak povedal): o 40 rokov neskôr si nepamätal, čo dôležité mal vtedy na práci.

Pozrel mi priamo do očí a povedal: „Ale ten domček na vtáky máme stále.“. Jeho oči sa vtedy naplnili slzami.

Aj napriek tomu, že väčšinu času trávim s deťmi, málokedy im však venujem pozornosť. Som s nimi, ale robím úplne niečo iné.

Ten muž sa pravdepodobne nikdy nedozvie, ako veľmi sa mi vryl do pamäte. Pomohol mi určiť si priority a inšpiroval ma zvoľniť tempo a byť viac prítomná, keď som s rodinou. 

Boh nám posiela do cesty presne takýchto ľudí. Najblžšie, keď vás taká osoba stretne a bude vám chcieť niečo povedať, venujte jej svoj čas. Môže zmeniť váš život.

Život začína, keď sa bavíme s cudzími ľuďmi.