Sulík verzus Matovič: Nové opatrenia spôsobili rozkol v koalícií

Ak aspoň trochu sledujete dianie v našej politike, určite Vám neušla slovná a mediálna prestrelka medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom. Pochytili sa tak na tom, že nové opatrenia sa Sulíkovi zdajú prísne a nepremyslené. Kritizuje tak to, že sa opäť majú zatvárať prevádzky ako reštaurácie, divadlá, kiná alebo fitness centrá. Matovič však kritizuje Sulíka, že ak to nespravia doplatia na to mnohí ľudia životom či svojim zdravím.

Je to sabotáž

Igor Matovič sa vyjadril tak, že Sulík spomedzi všetkých strávil na stretnutí Ústredného krízového štábu najmenej času. No aj napriek tomu “kydá a mudruje”, že na stretnutiach sa “táraniny prezentujú” a “cucajú si z prsta”. Matovič spolu s celou koalíciou sú tak zo Sulíka zhrození a považuje to za “sabotáž mimoriadne dôležitých opatrení”. Taktiež poznamenal, že politická strana SaS by si mala nájsť “dôstojnejšieho reprezentanta”, keďže Sulíkove konanie považuje za mimoriadne nezodpovedné.

Dôveruje mu ešte?

“Ja som ho považoval za kamaráta, doslova za priateľa ale v kľúčovej situácii teraz sa ukazuje, kto Vás podrží,” tvrdí Matovič. Rovnako Sulíka osočil, že sa “vezie na Kotlebovej vlne” čo je podľa neho mimoriadne nezodpovedné.

Matovič si tak myslí, že Sulík podrazil partnerom v koalícii nohy na čo doplatí mnoho ľudí životom či zdravotnými následkami po prekonaní koronavírusu. Kritizoval aj to, že Sulík dal prednosť luxusnému nedeľnému obedu v reštaurácii pred účasťou na zasadaní Ústredného krízového štábu. “Nemá moju dôveru už viac ako priateľ,” dodal.

Premiér Matovič pred rokovaním vlády

Gepostet von Denník N am Sonntag, 11. Oktober 2020

 

Nie je to racionálne

Vzhľadom na situáciu sa k všetkému vyjadrila aj druhá strana, t. j. Richard Sulík. “Ja som tam včera išiel na vecnú diskusiu. Po dvoch hodinách a pätnástich minútach som sa vecnej diskusie nedočkal tak som odišiel,” povedal na svoju obranu Sulík. Chcel tak zistiť na základe akých dát či faktov chcú zatvárať reštaurácie, fitness centrá, divadlá či kiná. Od hlavného hygienika tak mal dostať informáciu, že takými dátami nedisponujú. Preto aj rozhodnutie považuje za neracionálne. Nechápe prečo by sa mali zatvárať reštaurácie, kde sa dodržiavajú rozostupy a dezinfekcia, keď MHD a vlaky naďalej fungujú v štandardnom režime.

Vedeli sme, že to príde zo zahraničia

“Nemá význam podliehať panike, zatvárať hlava-nehlava a nepremyslene bez potrebných dát,” prizvukuje Sulík. Podal tak aj príklad, že na Orave spôsobili “katastrofu” najmä svadby, kde sa nakazilo množstvo ľudí a situácia je v tejto oblasti kritická. Preto nechápe prečo by sa tak napríklad mali kvôli tom zatvárať fitness centrá v Poltári. Takto lenb opäť podotkol, že opatrenia sa nezavádzajú na základe faktov či dát. Skritizoval aj takpovediac zaháľanie počas leta, keď navrhoval dôslednejšie kontrolovanie hraníc, keď by do krajiny pustili iba testovaných ľudí. Aj keď sme v tom čase nemali vysoké prírastky, vedelo sa, že druhá vlna príde práve zo zahraničia.

Minister hospodárstva Richard Sulík o spore v koalícii

Gepostet von Denník N am Montag, 12. Oktober 2020

 

Na koho strane ste Vy?

zdroj: dennik N video