Sulík verzus Matovič: V statusoch opäť hádžu vinu jeden na druhého

Rozkol v koalícii a nezhody medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom naďalej pokračujú. Tentokrát sa presunuli na internet a vo svojich statusoch hádžu vinu za terajšiu situáciu týkajúcu sa koronavírusu jeden na druhého. Sulík kritizuje to, že cez leto sa veľmi poľavilo a to malo za následok prudký nárast nakazených. Matovič zase kritizuje Sulíkove názory, ktoré podľa neho budú mať za následok to, že sa bude musieť zatvárať všetko.

 

“Mrzí ma, že predseda vlády odignoroval moje opakované návrhy z leta kontrolovať hranice tak, že do vnútrozemia smie len ten, kto má negatívny test, ten, kto si spraví test na hranici, pendler alebo vodič nákladného auta,” napísal na svoj Facebook Sulík. Ďalej ľudí vyzval aby naďalej nosili rúška, dodržiavali odstupy, dezinfikovali si ruky a radšej zvážili zhromažďovanie viacero ľudí. “Všetko ostatné nech ide teraz bokom,” dodal.

Mrzí ma, že predseda vlády odignoroval moje opakované návrhy z leta kontrolovať hranice tak, že do vnútrozemia smie len…

Gepostet von Richard Sulik am Donnerstag, 15. Oktober 2020

 

V panike budeme zatvárať všetko

Sulík tak svojim statusom nepriamo reagoval na uštipačné poznámky v statuse premiéra Igora Matoviča. “SaS sa cynicky rozhodla zahrať na ľúbivú nôtu s jediným cieľom – získať nových voličov bez akéhokoľvek ohľadu na verejný záujem v najťažšej chvíli akú Slovensko prežíva od ll. svetovej vojny. Obávam sa, že keď sa teraz k presvedčeným “antirúškarom” od Kotlebu pridá podstatná časť Sulíkovými bludmi oklamaných ľudí, nakoniec nám nič od dnes platné nové ochranné opatrenia nepomôžu … a v panike za pár týždňov budeme musieť zatvárať úplne všetko a miesto pár týždňového strádania bude trpieť celé Slovensko mesiace,” napísal Matovič v tradičnom statuse, kde oznamuje počet nakazených.

Dva rekordy: 1 929 ľudí pri 12 502 testoch, to je naďalej dramatický rast – 63% voči minulému týždňu.Toto sú foto (hn)…

Gepostet von Igor Matovic am Donnerstag, 15. Oktober 2020