Svetovú šampiónku vo vzpieraní nechceli pustiť na palubu lietadla. Musela tak preukázať, že je naozaj žena!

Anna Turaeva, ruská šampiónka vo vzpieraní, sa pri svojej nedávnej ceste zo St. Petersburgu do Krasnodaru stretla na letiskách s veľmi neprofesionálnym správaním. Kvôli jej svojskému vzhľadu ju pracovníci nechceli pustiť na palubu. Nechcelo sa im tak veriť, že Anna je naozaj žena a začali sa jej pýtať veľmi chúlostivé otázky. Turaeva o tomto “ponižujúcom” incidente napísala na svojom Instragrame, kde sa o detaily podelila so svojimi fanúšikmi.

Nemiestne otázky

“Moji drahí. Dnes sa s Vami chcem podeliť o hrôzu, ktorá sa mi stala včera. Som veľmi silný človek a nič ma nedokáže šokovať. Ale ľudia sú rôzni a konajú rozdielne. Prelietala som so St. Petersburgu do Moskvy a potom z Moskvy do Krasnodaru. Pri vstupe ma odmietli pustiť dnu na základe toho, že v mojom pase som mala napísané pohlavie ako “ženské”. Bolo to ponižujúce. Pred celým radom [ľudí], ma začali vypočúvať ako malé dieťa a dávali mi veľmi chúlostivé otázky. Chceli vedieť akú rolu zastávam v živote a v posteli,” opisuje svoju skúsenosť Turaeva.

 

Ak Annu Turaevu nepoznáte, možno by ste mali aj Vy takýto problém identifikovať, že je naozaj žena. Má vyholenú hlavu, často vystavuje svoju vyrysovanú hruď alebo dokonca pridáva fotky hore bez na svoj instagramový účet.

Na fotkách často pózuje obklopená sporodetými dámami v bikinách. “Napriek tomu som sa nenechala nejako uraziť a snažila sa tento problém vyriešiť. Celý rad sledoval túto anarchiu a ja som sa cítila úplne bezmocná,” dodáva.

View this post on Instagram

С 25 по 28 #ФотоТур в Крыму. Очень выгодное предложение и заключительное этим летом. Три дня мы с @lemara_lime фотографируем в трёх разных локация. ________________ ➡️Первый день. Выезжаем в Тарханкут. 👈Тут я была лет 11 назад, потрясающее место. Чистейшее море изумрудного цвета с оранжевым берегом. Сочетание цветовых форм восхищает😍 . ➡️Второй день. Выезжаем к Z.Sity – город нового поколения. Множество интересных объектов на территории пляжа осталось со времен фестиваля «Каzантип» Тем самым это Невероятное место для ярких фотосессий🤩 Если пролистать мою ленту на два года вниз, можно увидеть красивейшие работы с этого места🤗💃 . ➡️И в заключительный третий день мы отправимся на розовое озеро – розовый шедевр Крыма. Соленое озеро с зеркальной гладью волшебного розового цвета и невероятными пейзажами из соляных айсбергов и застывших камней. . Проживаем в кемпинге в Оленевке на берегу моря. Песчаные пляжи, невероятно чистая вода и разнообразие подводного мира. _____________________ ⚠️Трансфер, завтраки и ужины включены в стоимость. Дополнительные затраты только на обед и воду😉 . Стоимость поездки 22 т.р. 🤯👍👍👍 Повторюсь, это нереальное предложение💥Три дня, три шикарных разнообразных локации и два фотографа с тобой!!!!! 💥💥 Скорее бронируй и поехали с нами🤩❤️ . @juliapozhidaeva #❌Sindikat

A post shared by Анна Тураева (@turaevaanna_) on

 

Zas a znova

Cítila sa ako 5-ročné dieťa, ktoré muselo dokázať, že je naozaj ženského pohlavia. Spravila tak všetko o čo ju pracovníci požiadali a nakoniec ju  na palubu lietadla pustili. Rovnaký problém však nastal pri prestupe na druhý let na moskovskom letisku Vnukovo. “Tu to ale neskončilo. Keď som pristála v Moskve, dostala som sa opäť do dalšej mizernej situácie, kde ju riešili agresívne. Bolo to naozaj desivé. Cítila som sa ako kriminálnik alebo niečo horšie. Ani štipka rešpektu alebo jemného zaobchádzania a to radšej nehovorím o podriadenosti,” opísala komplikácie na ďalšom letisku.

 

Mohli to riešiť inak

Leteckej spoločnosti by chcela odkázať iba to, že “celú svoju mladosť nedrela a nestala sa svetovou šampiónkou pre svoju krajinu na to aby sa k nej správali takto”. Od svojich fanúšikov sa dostala podpory, ktorí odsúdili správanie zamestnancov ako “homofóbne”.

Iní však poukázali na fakt, že v kompetenciách zamestnancov aeorliniek je aj pýtanie sa takýchto otázok no jednoznačne sa to dá vyriešiť aj inak. Mnoho ľudí tak podľa jej profilu len ťažko uverili, že je žena a chápali tak prečo mali z jej vzhľadom na letisku problém. Podľa slov aerolínky sa začalo aj prešetrovanie predmetnej veci a snažia sa o to aby sa našli možné a lepšie riešenia podobných situácií.

View this post on Instagram

🥊🥊🥊

A post shared by Анна Тураева (@turaevaanna_) on

zdroj: rt.com