Tento rok sa Vianočné trhy v Bratislave konať nebudú. Vo Viedni ich ale nezrušili a začnú čoskoro

Tradičné Vianočné trhy v Bratislave sa tohto roku konať nebudú čo už potvrdil aj Bratislavský magistrát. Môže za to momentálna nepriaznivá situácia týkajúca sa koronavírusu a mnohé opatrenia, ktoré by organizáciu sťažili či dokonca znemožnili.

Otázkou už iba ostávajú stánky na Hviezdoslavovom námestí, ktoré má na starosti mestská časť Staré mesto, ktorá nevydala zatiaľ žiadne vyjadrenie. Naopak u našich susedov v Rakúsku sa chystajú tradičné veľkolepé Viedenské trhy.

Konanie vianočných trhov vo Viedne včera potvrdil portál ORF. Všetko však bude prebiehať podľa platných nariadení, ktoré navrhla komisia pod vedením lekára Hansa-Petra Huttera. Najhlavnejším opatrením bude pochopiteľne nosenie rúšok platné rovnako pre návštevníkov aj obsluhy v jednotlivých stánkoch. Rúško pri konzumácii nápojov a jedál pochopiteľne povinné nie je no aj napriek tomu ak budete pri stole a nebudete nič konzumovať rúško musíte mať nasadené.

https://www.facebook.com/wienerweihnachtstraum/photos/a.141080669856478/680502035914336/?type=3

 

Tradičné trhy sa budú konať na námestí Rathausplatz o mesiac, 13. novembra. Všetky stavebné práce by tak mali začať 27. októbra. 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento rok sa Vianočné trhy v Bratislave konať nebudú. Vo Viedni ich ale nezrušili a začnú čoskoro”