VIDEO: V Paríži sa vytvorila vyše 700-kilometrová dopravná zápcha kvôli LOCK DOWNU!

Počas včerajšej noci (29. október) sa obyvatelia Paríža snažili rýchlo dostať preč a uniknúť pred druhým tvrdým druhým lockdownom. S novými opatreniami sa ustanovil zákaz vychádzania s výnimkou pre prácu na potrebných pozíciách či kvôli zdravotným dôvodom.

Školy a obchody budú naďalej otvorené no podniky ako bary či reštaurácie musia zavrieť. Francúzsky prezident Macron sa tak snaží prudko znížiť počet nakazených aj za cenu tvrdších opatrení.

Prekonali vlastný rekord

V centre Paríža sa tak v noci vytvorila kolóna dlhá 706 kilometrov čo pokorilo rekord z minulého decembra (629 km), keď štrajkoval sektor verejnej dopravy.

Na Twitter pridal používateľ Michael E. Webber video z diania v meste a tak ukázal ako bol včera v noci Paríž plný áut. “Neuveriteľná dopravná zápcha v Paríži, keď sa ľudia snažia odísť z mesta pred zákazom vychádzania [platným] od 21:00 a pred obmedzením voľného pohybu, ktorý začína o polnoci.

Tak ako ďaleko dovidím sa autá ledva nehýbu hociakým smerom. Veľa trúbenia a frustrovaných vodičov. Reštaurácie sú tiež preplnené pretože ľudia sa idú najesť von formou poslednej večere aspoň po dobu jedného mesiaca (možno aj viac),” napísal k záberu úpchatého Paríža.

 

 

Musia zkosiť krivku

Prezident Macron sa vyjadril, že zákaz vychádzania v Paríži a iných veľkých mestách zlyhal znížiť vlnu infikovaných. “Náš cieľ je jednoduchý: prudko znížiť [počet] infikovaných zo 40 000 denne na 5000 a zníženie tempa príjmov do nemocníc a na jednotky intenzívnej starostlivosti,” vyjadril sa Macron v televízii.

Ďalej potvrdil, že je jedno čo spravia ale na jednotkách intenzívnej starostlivosti bude v polke novembra približne 9000 ľudí. Sám priznal, že tieto opatrenia sú “bolestné” ale nedokáže sa nečinne prizerať na to ako státisíce občanov Francúzka umiera.

 

zddroj: ladible.com