VIDEO: Emotívny prejav premiéra Matoviča bol ako z filmu. Dokonca si dal dole aj rúško

Premiér Slovenskej republiky, Igor Matovič, bol od začiatku svojho pôsobenia na poste predsedu vlády SR, v neľahkej situácii. Aj napriek tomu, že sa mu prvá vlna koronavírusu podarila zvládnuť takmer bravúrne, Slovensko aktuálne čelí naozaj nebezpečnej a každým dňom sa zhoršujúcej druhej vlne pandémie COVID-19.

Ako poslednú záchranu pred prípadným úplným lockdownom sa Slovensko rozhodlo uskutočniť celoplošné testovanie Slovákov. pilotné testovanie v najviac ohrozených oblastiach dopadlo podľa odborníkov výborne.

Dnes sa premiér Matovič rozhodol prihovoriť všetkým Slovákom,

ktorí stále váhajú, či sa majú zúčastniť víkendového celoplošného testovania. Testovanie je podľa neho poslednou možnosťou, šancou na to, aby sme zvládli druhú vlnu koronavírusu bez toho, aby sme zatvárali ekonomiku, čo by malo naozaj deštruktívne následky pre viacerých z nás.

Celý príhovor premiéra Igora Matoviča si môžete pozrieť vo videu, alebo prečítať pod videom


Celý príhovor premiéra Igora Matoviča si môžete prečítať tu:

Milé dámy, milí páni, dovoľte mi, aby som sa vám takto večer prihovoril a symbolicky vbehol do vašich obývačiek.
Rúško, ktoré nosíme, sa stalo symbolom toho, že sa chránime.

Už sedem mesiacov bojujeme proti nepriateľovi, ktorého nevidíme, ale je mimoriadne silný. Dovoľte mi tak symbolicky si ho teraz zložiť. Skladám si ho preto, lebo v tejto miestnosti som sám. Ale túžim, aby sme v tejto miestnosti v budúcnosti boli desiati, dvadsiati… aby sme sa radovali, aby sme žili náš zvyčajný život. Avšak situácia dnes je mimoriadne vážna.
Vieme všetci, že sa musíme chrániť a ešte dlho, dlho to potrvá. Sila nepriateľa narástla tak, že ho dnes nevieme zastaviť. Horí celá Európa a spolu s ňou aj Slovensko. Dramaticky pribúda počet chorých ľudí, dramaticky pribúdajú pacienti v nemocniciach, dramaticky pribúdajú mŕtvi, ktorí nás pre covid-19 opustili.

V tejto chvíli celý svet, Európa aj my na Slovensku hľadáme recept, ako tomu brániť. Európske krajiny sa zatvárajú a prijímajú takzvané lockdowny, to znamená, že si zatvárajú ekonomiku, ľudia nechodia do práce. Je to vari jediná cesta?

Aj naši slovenskí odborníci hovorili: Zatvorme celé Slovensko na tri týždne, lebo iná cesta nie je. My sme sa nakoniec rozhodli, že skúsime ešte posledný – áno, priznávam – pokus. Pokus, ktorý v Európe ani na svete nemá obdoby.

Na druhej strane Európa a svet dnes na nás pozerajú. Pozerajú na nás, ako zvládneme celoplošné pretestovanie antigénovými testami. Sú to nové testy, ktoré umožňujú veľmi rýchlym spôsobom, hoci nie tak presne ako PCR testy, zistiť, kto je chorý a kto nie. Urobili sme pilotné pretestovanie na Orave a v Bardejove a výsledok bol úžasný. 5600 ľudí, ktorí boli pozitívni, zrazu tento týždeň nechodia medzi iných ľudí a zbytočne nenakazia ďalších.

Chráni to životy a chráni to zdravie.

Zajtra a pozajtra nás čaká najväčší projekt, aký kedy Slovenská republika zorganizovala. Má ho na starosti armáda alebo oficiálne Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Urobili skvelú prácu. Obsadili všetky tímy a áno, v tejto chvíli mám chýba v niekoľkých stovkách týchto tímov ešte pár desiatok či stoviek zdravotníkov.
Pevne verím, že keď pôjdeme takto ďalej a vojaci a vojačky budú makať na dvesto percent, že ráno budeme mať všetky tímy pripravené. A budete môcť prísť.

A ja vás pozývam.

Poďte, sme všetci na jednej lodi, bez ohľadu na to, aké máme politické presvedčenie, v akého boha veríme alebo či v Boha veríme. Poďme možno takto symbolicky blízko Sviatku všetkých svätých si pripomenúť, čo je na našom živote najdôležitejšie.

Je to boj za zdravie a sú to naše životy.
Pozývam vás, poďte. Máme obrovskú šancu týmto liekom, áno, naším slovenským unikátnym liekom, vykročiť v ústrety slobode a lepšej budúcnosti. Máme veľkú šancu ukázať aj Európe a svetu, že dá sa aj inak. Bez toho, aby sme si zatvárali ekonomiku a milióny ľudí boli bez práce doma.
Pozývam vás, poďte. Sme všetci na jednej lodi, sme v tom všetci spolu a som presvedčený, že spoločne to dokážeme.
Držme si palce.

Zdroj videa: aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Emotívny prejav premiéra Matoviča bol ako z filmu. Dokonca si dal dole aj rúško”