VIDEO: Matovičov trapas s angličtinou v Bruseli. TOTO z jeho úst vyšlo počas živého vysielania!

Ovládanie anglického jazyka je v dnešnej dobe takpovediac nutnosťou a zlatým štandardom. Nie každému bolo nadanie na cudzie jazyky vložená do vienka a tak sa s ňou mnoho ľudí trápi. Stáva sa to aj slávnejším a vysoko-postaveným ľuďom, ktorí angličtinu nemajú príliš v láske.

Skomoleniny či slovenské slová s anglickým prízvukom ozaj podujú. Trapas sa stal aj nášmu premiérovi, ktorý mal v priamom prenose z Európskeho parlamentu povedať pár slov. Ako sa hovorí, kto chce pochopí, nie?

Igor Matovič sa nachádza v Bruseli, kde lídri Európskej únie rokujú o pandemickej situácii či vzťahoch so Spojeným kráľovstvom a Afrikou či o klimatických zmenách.

Matovič tak reprezentuje naše Slovensko a pri tej príležitosti mal v priamom prenose z Európskeho parlamentu predniesť pár slov o rokovaniach. Z videa je zjavné, že bol nervózny a potvrdil to aj vetou, že nevie ako má začať. Neskôr sa rozrozprával o tom, že tieto rokovania sú začiatkom niečoho veľmi pekného.

Onedlho sa však vo svojom prejave zasekol a nevedel ako ďalej pokračovať. Preto si vypýtal ešte druhý pokus. Urobil tak lámavou angličtinou: „Can I go one time? Next time,“ vypýtal si od kameramana nový pokus.

Neskôr mu však vysvetlili, že to nepôjde, keďže sa jedná o živý prenos. V tom sa Matovič udrel po čele a zasmial sa sám na sebe. Potom celú svoju reč ešte raz zopakoval.

 

Celé video si môžete pozrieť tu:

Úprimná vďaka za dôstojnú reprezentáciu Slovenska#CanIGoOneTime#NextTime🌳🌲

Gepostet von Tomáš Drucker am Donnerstag, 15. Oktober 2020