VIDEO: “Živým príkladom Covidu-19 som ja,” povedal z posledných síl Slovák, ktorý o pár hodín zomrel

Včera sa internetom rozšírilo video 47-ročného slovenského blogera rómskeho pôvodu, Jozefa Kmeťa. Krátko pred svojou smrťou pridal na svoj Facebook desivé ale aj smutné video, kde ľudí varuje aby sa chránil aj keď niektorí to ignorujú.

Žiaľ, o 6 hodín po zverejnení videa Jozef zomrel, keďže jeho zdravotný stav sa dramaticky zhoršil. Jeho posledné slová pred smrťou by ste si mali vziať k srdcu!

“Milí priatelia, nikdy sa nedajte ovplyvňovať ľuďmi, ktorí neveria na koronavírus ani nič podobné. Živým príkladom Covidu-19 som ja,” začal týmito slovami svoje video.

Slová sa mu hovorili len ťažko, keďže jeho stav bol naozaj značne zhoršený a Jozef len lapal po dychu. Vo videu oznámil, že ho kvôli zhoršenému stavu berie sanitka do nemocnice na infekčné oddelenie. Žiaľ, 47-ročný bloger pri prevoze do nemocnice zomrel.

 

 

“Ja by som bol veľmi rád keby ste ľudí, ktorí neveria a myslia si, že koronavírus je len chripôčka, začali konečne posielať do zadku, pretože to nie je pravda. A viete čo je najhoršie?

Najhoršie je, že nevinní ľudia na to doplácajú,” pokračoval so svojim posolstvom Jozef. Ďalej vyjadril aj obavy o svoj život, keďže nevedel ako to všetko dopadne. “Nedajte sa ovplyvňovať, chráňte sa, noste rúška a serte na nich,” zopakoval. Jednoducho tí, ktorí nechcú nosiť rúška či dezinfikovať si ruky to nemajú robiť ale nemáte sa nechať nimi ovplyvniť a ak chcete rúška máte nosiť a chrániť sa.

Jozef tak chcel podať posolstvo o tom že tí, ktorí nechcú nosiť rúška či dezinfikovať si ruky nech to jednoducho nerobia. No na druhej strane, my-ostatní, by sme sa mali chrániť aby sme podľa jeho slov nedopadli ako on.

“A to som ja človek, ktorý nikdy nebol človek, ktorý by podceňoval koronavírus a jeho dôsledky,” priznáva. Neskôr hovorí o tom, že bude potrebovať silu ak mu ešte nejaká ostáva. Rozlúčil sa so slovami: “Ahojte. Držte mi palce.” Jozef Kmeťo pôsobil ako bloger na portáli sme.sk a neskôr aj na idnes.cz. Bol aj zakladateľom a prevádzkovateľom rómskeho rádia Redakcia R1.

Rodine a pozostalým zosnulého Jozefa Kmeťa (✝47) vyslovujeme úprimnú sústrasť.

 

zdroj: slovensko.hnonline.sk