Vráťte sa, potrebujeme Vašu pomoc: Prosí prezident Slovenskej lekárskej komory našich lekárov pracujúcich v zahraničí

Situácia týkajúca sa koronavírusu sa aj u nás na Slovensku môže ľahko a rýchlo zvrtnúť. Zatiaľ nám postačí personál, ktorí máme no nevieme ako dlho.

Počet ľudí, ktorí majú ťažký priebeh a musia byť hospitalizovaní rapídne stúpa. Preto sa prezident Slovenskej lekárskej komory obáva najhoršieho a to, že nebudeme mať dostatok odborného personálu, ktorý sa so svojou odbornosťou dokáže o ťažké prípady postarať. Prostredníctvom Facebooku tak vyzýva slovenských lekárov v zahraničí aby prišli pomôcť Slovensku.

Počet hospitalizovaných rastie

„Milí kolegovia, všetci vieme, že situácia v súvislosti s koronavírusom je mimoriadne zložitá vo všetkých krajinách a my, lekári, sme v prvej línii tohto boja. Slovensko v tomto boji, žiaľ, zatiaľ prehráva.

Denne nám na Slovensku pribúdajú tisícky nakazených, zvyšuje sa aj počet pacientov v nemocniciach, z toho mnohí sú v ťažkom stave. A čo je ešte horšie, pribúdajú nám chorí aj  v radoch lekárov a zdravotníkov,” ozrejmil situáciu prezident Slovenskej lekárskej komory, Marián Kollár.

V boji proti koronavírusu nám tak chýbajú lekári, ktorí majú dostatočnú odbornosť. Zároveň prizvukuje, že by sa týmto krokom chcel vyhnúť talianskému či španielskemu scenáru.

SLK o celoplošnom testovaní: Testovanie by malo byť dobrovoľné a premiér by sa nemal občanom vyhrážať❗️❗️❗️ Prezident…

Gepostet von Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber am Montag, 19. Oktober 2020

 

Ak môžete príďte nám pomôcť

“Preto vás ako prezident SLK prosím, aby ste sa v týchto ťažkých časoch aspoň načas vrátili domov, do krajiny, ktorá vás nielen vychovala, poskytla vám vzdelanie, ale v tejto chvíli vás aj potrebuje a ste pre ňu nenahraditeľní. Vieme, že vás tu nečakajú ani vysoké platy a často možno ani nie najideálnejšie pracovné podmienky.

Ale čakajú vás tu VAŠI PACIENTI,” vyzýva Kollár slovenských lekárov žijúcich a pracujúcich v zahraničí. Zohľadňuje to, že nie každému z nich to dovolí pracovná či rodinná situácia no tých čo prísť môžu prosí aby prišli pomôcť nášmu zdravotníctvu a starým kolegom.

 

🙏💪😷

Gepostet von Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber am Sonntag, 15. März 2020

 

Veľkú moc v rukách má aj krízový štáb

Tlačí nás však čas a pacienti, ktorí potrebujú urgentne pomoc, keďže počet ťažkých priebehov ochorenia stúpa. „Akonáhle zavrieme ambulantnú sféru, alebo oklieštime, alebo ju nejakým spôsobom vyradíme, v tej chvíli môže začať chaos, lebo tí pacienti budú musieť niekde ísť a byť ošetrení,“ vyradil túto možnosť Kollár.

Ambulantní lekári tak musia byť podľa jeho slov od nemocníc izolovaný. Kollár zároveň verí, že rozhodnutia, ktoré na krízovom štábe padnú búdu dobré a pomôžu v Slovensku v boji proti koronavírusu.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

Prezident SLK k našim lekárom v zahraničí: Vráťte sa, prosím, domov, potrebujeme vás!Slovenská lekárska komora, ktorá…

Gepostet von Slovenská lekárska komora/Slovak Medical Chamber am Donnerstag, 22. Oktober 2020

zdroj: Slovenska lekarska komora Facebook