Vráťte sa, potrebujeme Vašu pomoc: Prosí prezident Slovenskej lekárskej komory našich lekárov pracujúcich v zahraničí

Situácia týkajúca sa koronavírusu sa aj u nás na Slovensku môže ľahko a rýchlo zvrtnúť. Zatiaľ nám postačí personál, ktorí máme no nevieme ako dlho.

Počet ľudí, ktorí majú ťažký priebeh a musia byť hospitalizovaní rapídne stúpa. Preto sa prezident Slovenskej lekárskej komory obáva najhoršieho a to, že nebudeme mať dostatok odborného personálu, ktorý sa so svojou odbornosťou dokáže o ťažké prípady postarať. Prostredníctvom Facebooku tak vyzýva slovenských lekárov v zahraničí aby prišli pomôcť Slovensku.

Počet hospitalizovaných rastie

„Milí kolegovia, všetci vieme, že situácia v súvislosti s koronavírusom je mimoriadne zložitá vo všetkých krajinách a my, lekári, sme v prvej línii tohto boja. Slovensko v tomto boji, žiaľ, zatiaľ prehráva.

Denne nám na Slovensku pribúdajú tisícky nakazených, zvyšuje sa aj počet pacientov v nemocniciach, z toho mnohí sú v ťažkom stave. A čo je ešte horšie, pribúdajú nám chorí aj  v radoch lekárov a zdravotníkov,” ozrejmil situáciu prezident Slovenskej lekárskej komory, Marián Kollár.

V boji proti koronavírusu nám tak chýbajú lekári, ktorí majú dostatočnú odbornosť. Zároveň prizvukuje, že by sa týmto krokom chcel vyhnúť talianskému či španielskemu scenáru.

https://www.facebook.com/lekarskakomora/photos/3556941297703497

 

Ak môžete príďte nám pomôcť

“Preto vás ako prezident SLK prosím, aby ste sa v týchto ťažkých časoch aspoň načas vrátili domov, do krajiny, ktorá vás nielen vychovala, poskytla vám vzdelanie, ale v tejto chvíli vás aj potrebuje a ste pre ňu nenahraditeľní. Vieme, že vás tu nečakajú ani vysoké platy a často možno ani nie najideálnejšie pracovné podmienky.

Ale čakajú vás tu VAŠI PACIENTI,” vyzýva Kollár slovenských lekárov žijúcich a pracujúcich v zahraničí. Zohľadňuje to, že nie každému z nich to dovolí pracovná či rodinná situácia no tých čo prísť môžu prosí aby prišli pomôcť nášmu zdravotníctvu a starým kolegom.

 

https://www.facebook.com/lekarskakomora/photos/2964355543628745

 

Veľkú moc v rukách má aj krízový štáb

Tlačí nás však čas a pacienti, ktorí potrebujú urgentne pomoc, keďže počet ťažkých priebehov ochorenia stúpa. „Akonáhle zavrieme ambulantnú sféru, alebo oklieštime, alebo ju nejakým spôsobom vyradíme, v tej chvíli môže začať chaos, lebo tí pacienti budú musieť niekde ísť a byť ošetrení,“ vyradil túto možnosť Kollár.

Ambulantní lekári tak musia byť podľa jeho slov od nemocníc izolovaný. Kollár zároveň verí, že rozhodnutia, ktoré na krízovom štábe padnú búdu dobré a pomôžu v Slovensku v boji proti koronavírusu.

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

https://www.facebook.com/lekarskakomora/posts/3565113883552905

zdroj: Slovenska lekarska komora Facebook

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vráťte sa, potrebujeme Vašu pomoc: Prosí prezident Slovenskej lekárskej komory našich lekárov pracujúcich v zahraničí”