Vypočujte si posledný dojemný singel Karla Gotta. Je to posledná pieseň, ktorú naspieval

Premiéra dokumentárneho filmu o legende českej a slovenskej hudobnej scény sa žiaľ prekladá. Film o maestrovi Karlovi Gottovi začal vznikať už počas jeho života, no dokončený bol až po jeho smrti. Okrem spevákových spomienok zachytáva aj detaily z jeho súkromia. Fanúšikovia na dokument čakali dlhé mesiace, no tak skoro si ho žiaľ nepozrú.

Prvá slávnostná premiéra filmu sa mala uskutočniť už 1. októbra 2020 v kinách v Česku, ale aj na Slovensku. Film vznikal prostredníctvom talentovanej Olgy Malířovej Špátovej. Tá dokázala zdokumentovať maestrove spomienky, najradostnejšie chvíle jeho života, detaily zo súkromia a dokonca aj bolestivé posledné mesiace jeho života.

Všetky vzniknuté zábery, ktoré mali byť do filmu zahrnuté, sa tam však nezmestili a tak sa z nich producenti rozhodlii vytvoriť videoklip k piesni Jdi za štěstím. Pieseň vznikla k udalosti jeho 80. narodenín a vytvorená bola spolu so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, ktorý vedie dirigent Jan Kučera.

Vzľadom na aktuálnu pandemickú situáciu

a najmä na to, že vdove Ivane Gottovej diagnostikovali vírus COVID-19, sa žiaľ premiéra dokumentu o živote Karla Gotta preložila o 2 týždne. V priebehu týchto týždňov sa však situácia s koronavírusom v Českej republike zdramatizovala natoľko, že v súvislosti s vládnymi opatreniami, sa Ivana rozhodla premiéru preložiť na neučito.

Ivana Gottova sa k premiére vyjadrila:

,,S ľútosťou vám musím oznámiť, že vzhľadom k novým opatreniam, ktoré dnes u nás boli zavedené s platnosťou od 12.10., som nútená slavnostnú premiéru i distribúciu filmu KAREL odložiť na neurčito nielen u nás, ale i na Slovensku. Karel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a celý život vystupoval s rovnakou radosťou ako v Čechách, tak aj na Slovensku. Film Karel si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách súčasne a podľa možností za priaznivejšej situácie. Verím, že to slovenskí priaznivci pochopia. Veľmi ma to mrzí, chcela som vás v tejto ťažkej dobe filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Ako vieme, situácia je vážna a zdravie všetkých ľudí je na prvom mieste!“