Zázvor zabalený v látke odstraňuje hlien z pľúc v priebehu jedinej noci! Takto to dosiahnete…

Zázvor zabalený v tkanine vás doslova zachráni pred kašľom a hlienom! Nemá žiadne vedľajšie účinky, no musí byť dôkladne pripravený na použitie, najmä čo sa týka detí s citlivou pokožkou.

Pretrvávajúci kašeľ vám môže zničiť nielen deň, ale aj noc, odvrátiť pozornosť od naliehavejších problémov alebo nedovoliť vám mať pokojný, kvalitný spánok.

A u malého dieťaťa, ktorého imunitný systém ešte nie je dostatočne silný, sa môže chronický kašeľ vyvinúť do závažnejšieho ochorenia.

Pri liečbe chronického kašľa môže lekár predpisovať sirup, bez toho, aby spomenul možné vedľajšie účinky a dlhodobé komplikácie po takýchto liekoch.

Tieto dve zložky – dextrometorfan a kodeín, bežne sa vyskytujúce v liekoch proti kašľu, môžu spôsobiť bolesti hlavy, nespavosť alebo migrény.

Existuje alternatíva k bežnému lieku proti kašľu a môžete ho nájsť nielen v lekárni, ale aj vo vlastnej chladničke!

Zmiešajte si med, olivový olej, múku a 1 polievkovú lyžicu čerstvého strúhaného zázvoru. Túto zmes naneste na obrúsok alebo tkaninu, na ktorú potom priložíte kúsok gázy.

Gázu priloženú na hrudník alebo chrbát zafixujte leukoplastom. Dospelí si môžu liečivú náplasť nechať na tele počas celej noci, ale majte na pamäti, že to môže vyvolať nadmerné potenie.

Deti si ho môžu mať na sebe maximálne 3 hodiny pred spaním.

Zázvor a med boli po celé tisícročia využívané ako účinné produkty na liečbu rôznych chorôb a v prípade silného kašľa opäť preukázali svoju neoceniteľnú účinnosť.

Nezabudnite však na možnú alergiu na niektoré zložky a pred tým, ako s niečím začnete, sa poraďte so svojím lekárom.

Skúšali ste niekedy túto metódu?