Zuzana Čaputová prehovára do duše tým, ktorí popierajú dôležitosť zavedených opatrení

K aktuálnemu pandemickému vývoju Slovenska sa okrem odborníkov vyjadrujú aj politici. Výnimkou nie je ani prezidentka Slovenskej republiky – Zuzana Čaputová. Hlava štátu sa rozhodla krátkym videom prehovoriť do duše tým, ktorí informáciám o koronavíruse neveria a aj tým, ktorí popierajú dôležitosť zavedených opatrení.

Vo svojom videu prezidentka spomenula: ,,Počty infikovaných zo dňa na deň neznížime, no môžme aspoň prispieť k tomu, aby sme situáciu držali pod kontrolou. Začnime prosím tým, čo je najmenej bolestivé a zároveň najúčinejšie.“ Prezidentka podotkla, že práve október je mesiacom úcty k starším a svoju úctu by sme im mali prejaviť najmä zodpovedným správaním a to nie len voči nim.

Prezidentka vo videu podotkla dôležitosť nosenia rúšok, využívania dezinfekcie a dodržiavania odstupu. Práve tieto opatrenia nám zaberú len pár sekúnd, no tie môžu pre starších a ohrozených znamenať ďalšie prežité roky ich života.

Nasadiť si rúško trvá sekundy

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Nedeľa 11. októbra 2020

 

Na záver sa prezidentka poďakovala všetkým, ktorí spomenuté opatrenia dodržiavajú. Okrem nej sa poďakoval aj prezidentkin otec, Štefan Strapák, ktorý povedal: ,,Ďakujeme vám, z celého srdca!“

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová