8 spôsobov, ako upokojiť zub múdrosti, ak vás bolí, no k zubárovi môžete ísť až zajtra

Keď vás postihne bolesť zubu múdrosti, to vyzerá to ako tá najhoršia nočná mora. No v prípade, že už čakáte v čakárni vášho zubára, vedzte, že to nepotrvá dlho.

 

Čo však v prípade, že je víkend a vy už kvôli bolesti nedokážete ani len rozmýšľať?

Ponúkame vám niekoľko tipov na to, ako zabudnete na bolesti zubov aspoň na chvíľu.

Teplá voda so soľou

Zmiešajte soľ v teplej vode a vypláchnite si ňou ústa. Tento trik určite okamžite uvoľní bolesť zubov. Opakujte postup 4-5 krát denne.

Pasta s jedlou sódou

Na bolesti zubov pomáha aj obyčajná jedlá sóda. Stačí, ak ju pridáte k vašej bežnej paste a aplikujete ju priamo na zub múdrosti.

Ľad

Vrecko s ľadom si priložte na miesto, kde vás to bolí. Opakujte postup niekoľkokrát denne. Táto metóda pomáha zbaviť sa zápalu a opuchu.

Čajové vrecúška

Čajové vrecúška pomáhajú bojovať proti bolesti zubov. Položte ich priamo na bolestivý zub, výrazne tým znížite bolesť a zápal.

Kurkuma ako ústna voda

Kurkuma má analgetické a antibakteriálne vlastnosti. Preto nie je tajomstvom, že si vie poradiť aj s bolesťou zuba. Jediné, čo musíte urobiť, je pridať niekoľko štipiek kurkumy do vody a použiť ju na vypláchnutie úst.

Mäta

Aplikujte si listy mäty na postihnutý zub po dobu 15-20 minút a zabudnite na nepríjemnú bolesť zubov!

Vychladená uhorka

Chladivý účinok a šťava uhorky okamžite zmierňuje bolesť. Môžete ju nakrájať na malé kúsky, ktoré priložíte na bolestivý zub.

Cibuľa

Cibuľa dokáže liečiť zuby ako profesionál. Stačí, ak si ju narežete na kúsky a priložíte na bolestivé miesto.

Aké metódy na zmiernenie bolesti zubov používate vy?