Aj slovenské političky držia s Fínskou premiérkou: Tá sa objavila na titulke magazínu a spustila sa na ňu vlna kritiky!

Sanna Marin, 34-ročná sociálna demokratka sa stala najmladšou fínskou premierkou a svetovo najmladšou líderkou po jej zvolení minulého roku v decembri. Vyrastala v Helsinkách, kde ju vychovávala mama a jej priateľka. Ako prvá zo svojej rodiny spromovala a pokračovala ďalej v magisterskom štúdiu v roku 2017. V októbri tohto roku sa dostala na titulku časopisu Trendi  a svojou fotografiou niektorých naozaj prekvapila ale aj pobúrila. Ženy okolo celého sveta sa však premiérky zastávajú a bojujú proti sexistickým narážkam.

 

Je toto nevhodná fotka?

Fotografia, ktorá sa dostala na listy magazínu tak zachytávala premirérku oblečenú v saku, pod ktorým zjavne nič nemala. Dekolt jej zdobil nádherný šperk od fínskeho šperkára, ktorý chcela takto spropagovať.

Môže sa zdať, že táto fotka je nevinná záležitosť no ľudia, ktorí zanechávali nenávistné komentáre si to však nemyslia. Mnoho ľudí tak túto premiérkinu fotografiu považujú za nevhodnú. Vysokopostavené ženy medzi, ktoré sa zaradili aj slovenské političky, podporili na sociálnych sieťach fínsku premiérku podobnými fotkami, ku ktorým pridali #imwithsanna (#držímsosannou).

 

 

Do tejto “kampane” sa zapojila napríklad fínska herečka Kiti Kokkonen či fínska speváčka Hanna Pakarinen. Sanna Marin dostala podporu aj od slovenských političiek Irena Bihariovej (PS) a Simony Petríkovej (SPOLU). “Bolo to decentné, estetické a navyše s cieľom propagovať domácu prácu šperkárov. Vadilo im, že si dovolila odhaliť dekolt a tým devalvovať funkciu premiérky. Nie tým, že by zlyhala morálne, politicky alebo odborne. Zneuctila svoju funkciu dekoltom so šperkom!” napísala k fotografii Irena Bihariová.

 

 

View this post on Instagram

#imwithsanna #naisvihanäkyväksi

A post shared by Hanna Pakarinen (@hannapakarinen) on

 

Celý trefný status si môžete prečítať tu:

 

zdroj: unilad.co.uk