Ako prebiehalo druhé plošné testovanie Slovenska? Testovalo sa aj v zelených regiónoch, víkend sa nezaobišiel ani bez zásahov polície!

Počas uplynulého víkendu(7. – 8. novembra) sa na Slovensku konalo druhé kolo testovania na ochorenie Covid-19.

Testovanie sa pôvodne malo konať iba v takzvaných červených regiónoch, ktoré v prvom kole vykazovali mieru infikovanosti od 0,70%. Nakoniec sa testovanie konalo aj v niektorých “zelených regiónoch”, keďže množstvo ľudí z týchto oblastí pracuje v “červených regiónoch” a k slobodnému pohybu potrebujú certifikát s negatívnym výsledkom.

Tentokrát boli odberné miesta otvorené od 8:00 do 20:00 no nie všade bol nápor ľudí až taký ako po  minulé týždne. Avšak “testovací víkend” sa nezaobišiel ani bez ďalších incidentov, kde musela opäť zasahovať polícia. 

Aké je percento infikovanosti?

Na začiatok si predstavíme bilanciu z testovania z dát, ktoré sú zatiaľ dostupné. Za sobotu sa do 45 červených a 13 zelených okresov prišlo otestovať 1 297 571 ľudí. Z tohto počtu bolo 8 172 osôb infekčných čo percentuálne znamená 0,63% infikovanosť. Z nedele sú zatiaľ dostupné dáta do 12-tej hodiny. V nedeľu čísla otestovaných stúplo na 1 556 100 z čoho už 9783 osôb bolo infekčných (0,628%). Celkové informácie za celý víkend by mali dnes na stretnutí zhodnotiť.

 

Ako sa spomínalo v úvode, počas víkendu sa testovalo aj v “zelených regiónoch”. Odbery sa robili v Mlynskej doline pred RTVS a na Mierovej ulici v mestskej časti Ružinov. Druhé odberné miesto tak v tomto kole zažilo početnejšiu návštevnosť ako počas celoplošného testovania. Na oficiálnej stránke mestskej časti Ružinov sa tak na porovnanie objavila fotka z celoplošného testovania. 

Krádež testov a ochranných pomôcok

V Tvrdošíne sa nezaobišlo testovanie bez problémov. Polícii bolo totiž nahlásené vlámanie do odberného miesta v materskej škole v časti Medvedzie. Páchateľ sa mal do objektu dostať zadným vchodom a podarilo sa mu odcudziť 750 ks antigénových testov, 20 overalov, 20 respirátorov a 350 ks rukavíc.

Rovnako aj počas tohto testovania ľudia neverili výsledkom svojich testov a išli sa otestovať ešte raz.

50-ročný muž sa v sobotu v obci Prietržka dal otestovať s negatívnym výsledkom. Následne sa priznal, že už absolvoval test v obci Trnovec, kde mu test vyšiel pozitívny. Muž tak porušil nariadenie a to, že po obdržaní pozitívneho testu sa mal presunúť do domácej karantény. Prípadom sa už zaoberá skalická polícia.

Bizarný prípad riešila aj polícia v Košiciach. Na uliciach Boženy Nemcovej, Watsonovej, Zimnej a Letnej sa na zemi povaľovali stovky nevyplnených certifikátov. Polícia prípad preveruje na základe podnetu na linku 158. Okolnosti prípadu aj pravosti rozhádzaných certifikátov sa stále preveruje.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako prebiehalo druhé plošné testovanie Slovenska? Testovalo sa aj v zelených regiónoch, víkend sa nezaobišiel ani bez zásahov polície!”