Andrej Danko sa utorkového protestu nezúčastní. Vymení ho za pietny akt kladenia vencov

Predseda politickej strany Sloboda a Solidarita, Andrej Danko, sa rozhodol neprijať pozvanie Mariana Kotlebu a Roberta Fica na utorkový protest na výročie Dňa boja zo slobodu a demokraciu. Politická strana SNS sa rozhodla dištancovať od protestov, ktoré sú naplánované v hlavnom meste. Okrem protestu pred Úradom vlády, sa majú na hlavnej stranici stretnúť aj extrémisti a členovia skupiny Ultras Slovan.

Aktuálne však na Slovensku platí núdzový stav a opatrenia, ktoré sú zavedené kvôli ochrane zdravia občanov Slovenskej republiky. Platné opatrenia zakazujú verejné zhromaždenia tohto druhu. Dnes sa politická strana SNS na čele s Andrejom Dankom rozhodla regovať na vyjadrenia ministra vnútra, Romana Mikulca, ktorý potvrdil, že protesty sa polícia chystá rozpustiť bez rozdielu, kto ich organizuje. Rovnako, ak to bude potrebné, zasiahnuť má aj Vojenská polícia.

SNS vo svojej tlačovej správe uviedla: „Slovenská národná strana s poľutovaním prijíma verejné aktuálne informácie, že na Slovensku sú hromadne rušené zhromaždenia, podujatia a akcie súvisiace so 17. novembrom 2020. SNS berie na vedomie aj rušenie a zmenu podujatí, na ktorých sa chcela zúčastniť najmä v hlavnom meste Bratislava. Chápeme ťažkú situáciu organizátorov – občanov a plne rešpektujeme ich rozhodnutia.

Andrej Danko patrí medzi politikov, ktorí kritizujú každý jeden krok aktuálneho premiéra Igora Matoviča. Svoj nesúhlas s postup v rámci pandemických opatrení, vyjadruje aj prostredníctvom žltých viest, ktoré si nechal vyrobiť. Na vestách sú nápisy – STOP MATOVIČ, Mor ho! a Nebite nás už nikdy!. Vesty sa mali rozdávať na pokojnom proteste na Hodžovom námestí, no jeho rozhodnutie sa nečakane zmenilo. Protest na Hodžovom námestí vymení za pietny akt kladenia vencov. Predsedu SNS tak v utorok uvidíte na Šafárikovom námestí.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Andrej Danko sa utorkového protestu nezúčastní. Vymení ho za pietny akt kladenia vencov”