Červené víno lieči depresiu a úzkosť: v čom spočíva to tajomstvo?  

Nedávna štúdia zistila, že jedna zo zložiek červeného vína môže pomôcť liečiť depresiu a úzkosť.

Podľa spoločnej štúdie na Buffalo University a Xuzhou Medical University, resveratrol, jedna zo zložiek červeného vína, môže byť účinný pri liečení úzkosti a depresie.

Na testovanie účinkov resveratrolu bolo skupine myší podávaný kortikosterón (hormón, ktorý pomáha regulovať reakciu na stres). Keď si všimli, že hlodavce majú stres, dostali vysokú dávku resveratrolu, pomocou ktorého mohli regulovať ich stav.

Resveratrol môže byť účinnou alternatívou liekov na liečbu pacientov s týmito poruchami, uviedol Dr. Ying Xiu, odborný asistent na Farmaceutickej škole a vedúci tejto štúdie.

Výsledky výskumu boli prezentované v medicínskej publikácii Neuropharmacolog. Je dôležité poznamenať, že toto je počiatočné štádium štúdie a v žiadnom prípade by ste si nemali myslieť, že pohár červeného vína nahrádza užívanie lieku predpísaného lekárom.

V experimente dostali myši 10 mg resveratrolu na kilogram hmotnosti. To zodpovedá skutočnosti, že osoba s hmotnosťou 90 kilogramov by mala vypiť 445 pohárov vína, aby prehltla požadované množstvo tejto zložky.

Avšak na získanie resveratrolu nie je potrebné len pitie vína. Látku je možné získať aj z iných zdrojov potravy vrátane: tmavé bobuľovité ovocie, orechov a viacpercentnej horkej čokolády.

Čokoláda a červené víno sú perfektnou kombináciou na spomalenie starnutia a získanie dobrej nálady!