Demonštrantka tvrdila, že pravdu nájdete iba na internete a jej pravdu nikto v televízii neuvidí. Večer sa však objavila priamo v spravodajskom vysielaní

Počas výročia Nežnej revolúcie sa okrem hlavného mesta konali protesty proti vládnym opatreniam aj v niekoľkých iných mestách Slovenska. Okrem Košíc sa pár protestujúcich stretlo aj v Žiline, kde sa jedna žena rozhodla vziať priebeh demonštrácie do vlastných ruk a začala vykrikovať, že jej pravdu vraj nikto nikdy v televízii neuvidí, pretože pravda je vraj len na internete.

Nakoniec sa však jej slová v televizii ocitli a vo včerajšom spravodajskom vysielaní sa mohla vidieť na televíznej stanici TA3.

Video z protestu zo Žiliny zdieľala satiriská facebookova stránka Zomri. Vo videu môžete vidieť ženu, stojacu na žilinskom námestí, vykrikujúcu slová nesúhlasu s opatreniami, ktoré boli zavedené v boji proti koronavírusu. Podľa nej sa kvôli pandemickým opatreniam protestuje na celom svete, no to televízie nevysielajú.

Ženu označili viacerí ľudia pod príspevkom od satirickej stránky za konšpirátorku. Podľa nej proti opatreniam bojuje celý svet, no televízie nám to neukazujú a klamú. Taktiež dodala: ,,Pozrite si to na internete, tam nájdete pravdu.“ 

 

Žena sa nakoniec objavila na záberoch v správach televíznej stanice TA3 a tak sa jej konšpirácia ohľadom toho, že jej „pravdu“ nikto nikdy neuvidí, nepotvrdila. Podľa Denníka N verí podobným nezmyskom a konšpiráciám až 56% Slovákov, alebo sú minimálne viac náchylní na to, aby im verili. Denník N dodal, že v rámci porovnania v Európe sa radíme medzi krajiny s najhorším kritickým myslením. Naše susedné krajiny sú na tom o dosť lepšie.

Len 34% ľudí z Poľska je náchylných k tomu, aby verili informáciám, ktoré šíria konšpirácie a klamstvá. V Rakúsku verí na konšpirácie len 20% ľudá a v Maďarsku len 35%. Podľa výsledkov prieskumu think-tanku Globsec je vysoké percento týchto ľudí vo vekovej skupine nad 65 rokov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Demonštrantka tvrdila, že pravdu nájdete iba na internete a jej pravdu nikto v televízii neuvidí. Večer sa však objavila priamo v spravodajskom vysielaní”