Gröhling učiteľom vyčlenil mimoriadne odmeny za prácu počas pandémie. Učitelia dostanú 11 miliónov eur

Branislav Gröhling (SaS), aktuálny minister školstva, vyčlenil neuveriteľných 11 miliónov eur pre učiteľov, ktorí pracovali počas pandémie. Minister na piatkovej tlačovej konferencie rezortu školstva dodal, že odmeny čakajú naozaj všetkých učiteľov základných a stredných škôl.

Minister školstva plánuje veľkú reformu jeho rezorcu, pričom prisľúbil, že okrem učiteľov dostanú odmeny aj iní zamestnanci v školstve, teda všetci pedagogickí, nepedagogickí a odborní zamestnanci. Minister dodal: ,,Financie budú zasielané na školy, aby sme sa im takýmto spôsobom poďakovali za to, že zvládajú toto obdobie.“ Celkovo má byť odmenených 78-tisíc ľudí. Odmeny môžu čakať už v najbližších mesiacoch a to aj v prípade, ak sa nezúčastňovali na vyučovaní online formou.

 

Reforma školstva

Minister spomenul aj plán reformy školstva, ktorá má prebehnúť ešte do konca jeho aktívnej činnosti na poste ministra školstva. Do konca svojho volebného obdobia chce zaviesť 12 vylepšení rezortu školstva, ktoré majú zmodernizovať a zefektívniť školstvo na Slovensku.

Podľa slov ministra školstva má najväčšia zmena prebehnúť v oblasti financovania vysokých škôl. Vysoké školy sa majú sústrediť na vývoj, výskum a zlepšenie pripravenosti na prax. Gröhling zároveň poznamenal, že nekonečné dokumenty o reforme sa ministertvo vydávať nechystá.

Zdroj:  tvnoviny.sk