Ján Mikas sa stretol s Marošom Molnárom. Pôjde hlavný hygienik do extrémnych premien?

O postave Jána Mikasa, hlavného hygienika Slovenskej republiky, sa toho v poslednej dobe hovorí naozaj veľa. Mnoho ľudí ho kritizuje za jeho nadbytočné kilá v spojení s aktuálnou pandemickou situáciou. Podľa ľudí nie je možné počúvať zdravotné odporúčania od niekoho, kto má viditeľnú nadváhu a sám na svoje zdravie nedbá tak, ako by bolo vhodné.

Práve kvôli kritike Slovákov, ale aj kvôli presvedčeniu že hlavný hygienik na to naozaj má, sa pred pár týždňami Maroš Molnár, známy ako kouč a tréner z televíznej šou o chutnutí – Extrémne premeny, rozhodol osloviť hlavného hygienika s ponukou zúčastniť sa ročného procesu chudnutia pod jeho vedením. Na výzvu Maroša Molnára reagoval hlavný hygienik s pokorou. Tvrdil, že ponuku si premyslí a určite sa mu ozve.

Prešlo pár týždňov a Maroš Molnár, rovnako ako aj Úrad verejného zdravotníctva, uverejnil príspevok, ktorý zachytáva moment neformálneho stretnutia týchto dvoch odborníkov. Úrad verejného zdravotníctva pod fotografiu zo stretnutia uverejnil slová Jána Mikasa: ,,Nie som nepriateľom športu, hoci uznávam, že to tak môže pôsobiť. Epidemiologická situácia stále nie je dobrá, preto uvoľňujeme opatrenia postupne, sme opatrní. Vnímam, že sme nevyhoveli dostatočne a všetkým.

Pre epidemiológa je moment uvoľňovania protipandemických opatrení, hoci aj mierneho, vždy rizikom: epidemiologickú situáciu aj v tomto kontexte pozorne sledujeme. Počúvam názory i návrhy od ľudí priamo z terénu. Stretol som sa s fitness trénerom Marošom Molnárom. Okrem aktuálne nastavených opatrení v oblasti športu sme hovorili aj o mne ako súkromnej osobe. Nie som totiž ten, kto odporúčania iba dáva, ale aj ich počúva. Odporúčaniami pána Molnára sa budem riadiť. “

Zdroj: Instagram/Maroš Molnár