K utorkovým protestom sa vyjadril aj herec Heriban: ,,Mne sa snáď sníva zlý sen. Poviem rovno – “j*bne ma.“

Utorkové protesty rozdelili Slovensko na 2 tábory. Jeden z nich podporuje, alebo minimálne rešpektuje prijaté opatrenia, zatiaľ čo ich ten druhý nerešpektuje a tvrdo odmieta. Okrem obyčajných Slovákov, sa k protestom, ktoré sa konali v deň výročia Nežnej revolúcie, vyjadrili aj mnohí politici a iné známe osobnosti Slovenska. Medzi ne sa zaradil aj populárny slovenský herec, ktorý prekvalil všetkých Slovákov.

K protestom, ktorými boli porušené takmer všetky opatrenia prijaté v boji proti koronavírusu, sa vyjadril aj Igor Matovič. Ten nazval protestujúcich naozaj nevhodnými prezývkami, za čo schytal kritiku poslanca politickej strany Smer-SD, Ľuboša Blahu. Poslanec Blaha sa po proteste rozhodol podal rovno tri trestné oznámenia. K protestom sa okrem Matoviča vyjadril aj Harabin, minister obrany Jaroslav Naď a dokonca aj Zlatica Kušnírová.

Kvôli protestom bola v uliciach Bratislavy aj polícia, ktorá bola pripravená zasiahnuť pri akýchkoľvek problémoch. Tentokrát však nebolo nutné použitie vodného dela, ako tomu bolo na proteste, ktorý sa konal 17. októbra. Aj napriek pokojnejšiemu priebehu, bol na proteste zranený jeden policajt a jeden mladý, len 15 ročný chlapec. 

K nespokojným Slovákom a k samotným protestom sa rozhodol vyjadriť aj herec Dano Heriban, populárny herec zo seriálu Horná Dolná či Pumpa. Vo svojom príspevku napísal:

,,Kde to žijeme…? Je mi z toho nevoľno. Fašisti majú na brehu Dunaja svadbu s komunistami? A to rovno 17.11.2020? Mne sa snáď sníva zlý sen. Poviem rovno- “j*bne ma. Bohužiaľ, všetci sme za to vinní. A spoluzodpovední. Naše malé či väčšie ústupky pred zlom, tiché preglgnutia v kontaktoch s ním, možno aj z dôvodu lásky k blížnemu, hlbokej viery v dobro a v prevrátenie zloduchov a hlupákov. P.s. Idem si žiť to svoje, s vlastným vedomím aj svedomím. Ale ak to pre niekoho má zmysel a trochu zaujíma, vypovedám týmito pár vetami, krátko, o vlastnom smútku a hneve nad tým, čo sa práve teraz deje. Nádej ale nikdy nepochovám.” 

Po pár dňoch bol jeho ostrý status z jeho Facebooku zmazaný…

Zdroj: hitky.sk

foto: youtube.com 

foto: wikipedia

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “K utorkovým protestom sa vyjadril aj herec Heriban: ,,Mne sa snáď sníva zlý sen. Poviem rovno – “j*bne ma.“”