Kollár odchádza do domácej liečby. Po konflikte v nemocnici podpísal reverz

Boris Kollár, predseda Sme rodina a poslanec NR SR, je už niekoľko týždňov v nemocnici po vážnej autonehode, počas ktorej ho zachránil jeho ochrankár. Líder politickej strany Sme rodina sa po zlepšení stavu rozhodol opustiť nemocničné lôžko a pokračovať v domácej liečbe. O svojej hospitalizácii sa vyjadril prostredníctvom videoodkazu, ktorý uverejnil na svojej facebookovej stránke.

Boris Kollár vo videu podotkol, že ak si bežný človek doplatí 20€,

tak môže byť v rovnakej časti nemocnice ako bol on. Zároveň dodal, že by to bolo možné v prípade, ak by tam v tom čase neležala prezidentka. Kollár potvrdil, že ho počas hospitalizácie navštevovali rodinní príslušníci a najbližší, ktorí chceli odbremeniť zdravotnícky personál, ktorý sa o neho stará. Chcel, aby na neho nemuseli dávať pozor 24 hodín denne.

Vo videu prezradil: „Keď som sem prišiel, nevedel som si vyčistiť zuby, nevedel som sa odobrať na toaletu, bolo ma treba umývať, sprchovať, nakŕmiť.“ Kollár si uvedomuje, že slovenské zdravotné sestry sú vyťažené a tak chcel prácu, spojenú so starostlivosťou o neho, delegovať na svoju rodinu: „Takže žiadne nočné návštevy, boli to vždy tí istí ľudia.“ Predseda Sme rodina potvrdil, že sa o neho chodili starať v rôznom čase a tak mohlo vzniknúť podozrenie z jeho neskorých nočných návštev. Taktiež potvrdil, že všetci, ktorí ho navštevovali, mali oblečení ochranný odev a nasadené rúška. Toto tvrdenie popreli takmer všetky sestričky, ktoré slúžili na oddelení, kde Kollár ležal. Kollár si však svoju chybu priznal, pričom sa dokonca ospravedlnil všetkým, ktorých mohol uraziť: „Chcel by som sa všetkým ľuďom ospravedlniť, keď som ich akokoľvek urazil.“

Kollár sa taktiež posťažoval o tom, že mu personál nebol ochotný urobiť čaj: „Každý pacient má právo na čaj.“ Kollár prezradil podrobnosti o tom, že požiadal sestričku o čaj, ktorý mu už v tom čase došiel. Sestrička žiaľ Kollárovi čaj nedoniesla: ,,Keby som to vedel, tak si donesiem vlastný čajník a čaj, a urobím si ho na izbe. Je mi to ľúto, ale všetci viete, čo ste boli v nejakom zdravotníckom zariadení, že drvivá väčšina zdravotníkov sú milí ľudia.“

Kollár sa vyjadril aj o jeho návšteve koaličných partnerov. Po nespokojnosti personálu, ktorý sa sťažoval na jeho dlhé návštevy politikov, sa Kollár radšej rozhodol, že z nemocnice po podpísaní reverzu odíde do domácej liečby. Dodal, že odchádza vlastne len pre to, aby som sa mohol v najbližších dňoch stretávať s jeho koaličnými partnermi.