Košice budú mať otvorené vianočné trhy. Korona ich nezatvorila. Košičania sa však musia pripraviť na obmedzenia

Vianočné trhy sú neoddeliteľnou súčasťou predvianočného obdobia vo viacerých slovenských mestách.

Tento rok, kedy sa kvôli pandémii zrušili takmer všetky verejné podujatia, sme sa so skutočnosťou, že sa vianočné trhy konať zrejme nebudú, takmer zmierili. Mesto Košice sa však rozhodlo obľúbenú verejnú akciu, akou vianočné trhy zaiste sú, nezrušiť, no prijať opatrenia, aby spĺňali všetky potrebné hygienické a protipandemické štandardy.

Magistrát mesta Košice dokonca prisľúbil, že Košické rozprávkové Vianoce sa predsa naozaj udejú a okrem tradičných stánkov sa Košičania môžu tešiť aj na štedrý zábavný program počas celého decembra.

Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice, sa vyjadril, že mesto už pripravuje klasické vysvietenie vianočného stromčeka a všetkých vianočných ozdôb v meste.

Metropola východu sa teda vianočných trhov dočká, avšak nie je jasné, ako búdú prebiehať. Podľa primátora je ťažké predpovedať, aká bude pandemická situácia počas nasledujúceho predvianočného mesiaca.

Vianočné trhy budú v Košiciach v období od 1. decembra do 6. januára 2020, okrem týždňa medzi 24. a 27. decembrom, vždy medzi 9 a 22 hodinou.

Košičania sa však musia pripraviť na obmedzenia, ktoré ich budú sprevádzať celým priebehom vianočných trhov. Opatrenia sa budú prispôsobovať platným vládnym nariadeniam.

Zdroj: kamdomesta.sk, tvkosice.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Košice budú mať otvorené vianočné trhy. Korona ich nezatvorila. Košičania sa však musia pripraviť na obmedzenia”