Mamička vynosila dieťatko o ktorom vedela, že zomrie. Jeho orgány darovala na záchranu života iných detí

Krysta Davis a Derek Lovett strávili so svojou dcérkou Rylei týždeň, než zomrela a jej orgány darovali. 

— Foto: Repro foto people.com/ C. Tilley Photography

Krysta Davis bola v 18. týždni tehotenstva so svojou dcérkou Rylei Arcadia Diane Lovett, keď jej povedali, že dievčatku zistili anomálie. Čoskoro potom Rylei diagnostikovali anencefáliu, tzn. stav, kedy bábätku chýba časť mozgu alebo lebky.

Doktori povedali Davis (23) a jej priateľovi Derekovi Lovett (26), že s najväčšou pravdepodobnosťou Rylei nebude žiť po narodení dlhšie než 30 minút.

“Bol to šok. Zlomilo mi to srdce, najmä v dôsledku skoršieho potratu a z dôvodu, že aj toto tehotenstvo bolo komplikované. Bolo ťažké to prijať.” povedala Davis z Clevelandu v Tennessee.

Doktori ponúkli Davis dve možnosti: ihneď vyvolať pôrod alebo bábätko vynosiť a jeho orgány darovať deťom, ktoré to potrebujú.

“Lekár povedal, že deti trpiace anencefáliou nedokážu po prestrihnutí pupočnej šnúry prežiť. Neexistuje žiadna možnosť v ktorej by dokázala žiť.” povedala.

“Rozhodli sme sa, že hoci si nemôžeme naše bábo priniesť domov, žiadna matka by si nemala prejsť ničím podobným.”

A tak Davis vynosila Rylei a porodila na Štedrý večer v 40. týždni tehotenstva.

“Narodila sa tváričkou nahor. Bol to najsilnejší a najkrajší pocit lásky aký som kedy vo svojom živote cítila. Nevedela som, že niekoho dokážem tak veľmi milovať. Bolo to šialené.”

Potom Rylei všetkých šokovala. Bábätko prežilo až 1 týždeň. Davis, Lovett a Rylei strávili tento čas spolu v nemocnici, až kým dievčatko poslednýkrát na Silvestra nevydýchlo.

“Bolo úžasné, že nám bol dopriaty týždeň. Dokázali sme vtesnať lásku zvyčajne prejavovanú celý život do 1 týždňa. Moje dievčatko sa usmievalo celý čas. Bolo to tak dobré bábätko.”

Davis si všimla, že Rylei za celý týždeň ani raz nezaplakala. Avšak v jej posledný deň trošku mrnčala, keď prestávala dýchať.

“Je to akoby bojovala o to aby s nami mohla byť dlhší čas. Bolo to úžasné.“

Ryleine srdcové chlopne boli tranplantované dvom deťom, a jej pľúca darovali rodičia nemocnici na výskum.

“Bolo ozaj náročné vynosiť dieťatko, ktoré je predurčené na smrť. povedala Davis. “Veľmi mi pomohlo vypočuť si aj príbehy žien v obdobnej situácií. Hreje nás pri srdci fakt, že Rylein život dal nádej na život iným dvom bábätkám.”

Zdroj: people.com