Matovič prirovnal celoplošné testovanie k atómovej zbrani proti koronavírusu. Uzmieril sa premiér s prezidentkou po dnešnom stretnutí?

Včera (3. novembra) prebehlo stretnutie premiéra Igora Matoviča a prezidentky Zuzany Čaputovej. Tlačová konferencia však bola na programe dnes a obaja tak zhrnuli aktuálne informácie týkajúce sa pandémie koronavírusu. Je zjavné, že vzťah medzi dvoma najvyššie postavenými ľuďmi na Slovensku je oproti minulému týždňu, keď to medzi ich názormi iskrilo oveľa lepší. Aký názor má hlava štátu na druhé kolo celoplošného testovania tentokrát?

Testovanie tentokrát podporila

Čo sa týka testovania na hraniciach či cielené testovanie v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb a kritických infraštruktúrach jednoznačne podporuje.

Prijala aj možnosť bezplatného otestovania sa počas druhého celoplošného testovania v najviac zasiahnutých okresoch. Tentokrát Čaputová verí, že sa toto kolo testovania zorganizuje s dostatočným počtom zdravotníkov aj dobrovoľníkov.

„Nebojíme sa, že by sme mali nedostatok zdravotníckeho personálu, ktorí by prišli pomôcť na druhé kolo testovania,“ priznal Matovič s tým, že v druhom kole bude potrebných o 40% menej zdravotníkov ako v prvom kole. Prezradil aj to, že druhého kola sa zúčastnilo 95% z očakávaného počtu ľudí.

 

Zdroj: instagram.com/igor_matovic_olano

 

Bude to boj…

Prezidentka ale aj premiér sa vyjadrili k svojim nezhodám, o ktorých sa už stihli osobne porozprávať. „Aj v rodine je žena pilierom opatrnosti a muž odvahy,“ skonštatoval premiér.

Prezidentka priznala, že ak majú s premiérom nezhodné názory sú vždy v kontakte a hľadajú najbližšiu možnosť na stretnutie. Matovič taktiež spomenul, že počas ťažkého obdobia, ktoré nás čaká by sa chcel na s prezidentkou stretávať častejšie s ohľadom na situáciu spojenú s koronavírusom. Bez vakcíny sa ďaleko nepohneme a podľa premiéra bude čakanie na vakcínu trvať aj niekoľko mesiacov zatiaľ čo budeme proti koronavírusu musieť bojovať inak.

Celoplošné testovanie tak nazval atómovou zbraňou, ktorú proti koronavírusu máme no musíme ju s rozumom používať.

 

Záznam z tlačovej konferencie si môžete pozrieť tu:

 

zdroj: .tvnoviny.sk