Minister obrany Naď a premiér Matovič čelia Blahovmu obvineniu z hanobenia národa

Tento týždeň je plný politických incidentov, s ktorými sú spojené nemalé problémy. Počas dňa výročia Nežnej revolúcie, sa minister obrany, Jaroslav Naď, na sociálnej sieti vyjadril, že v uliciach Bratislavy boli na protestoch len psychopati a opice. Kvôli tomuto výroku ho poslanec Smeru, Ľuboš Blaha, obvinil z úražania a hanobenia národa. Protesty proti vláde Igora Matoviča sa okrem hlavného mesta diali aj v iných slovenských mestách, napríklad v Košiciach a v Bratislave.

Blaha stihol okrem trestného oznámenia na ministra obrany podať trestné oznámenie aj na Igora Matoviča a Juraja Krúpu. Premiér sa vraj previnil nevhodným výrokom, v ktorom spomenul, že protesty organizovali len mafiáni a fašisti. Blaha sa k premiérovi vyjadril: „Osobitne urazil predstaviteľov aktivistov a sympatizantov opozičných politických strán.“ Na poslanca Krúpu si zasadol kvôli jeho výroku, v ktorom označil protestujúcich za „lúzu“

ČO STE ROBILI PRED ROKOM VY❓NA MŇA ÚTOČILA ŠTÁTNA MAFIA. DNES ÚTOČÍ TÁ ISTÁ MAFIA OPÄŤ, LEN ČASŤ Z NEJ UŽ JE ZATKNUTÁ A…

Uverejnil používateľ Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO Štvrtok 19. novembra 2020

 

Poslanec Blaha sa svoje rozhodnutie podať niekoľko trestných oznámení, rozhodol odôvodniť príspevkom na svojom profile na sociálnej sieti Facebook: „Igor Matovič a jeho spolustraníci neuveriteľným spôsobom urážajú a hanobia ľudí na Slovensku.

Vraj sú opice. Vraj sú luza. Vraj sú psychopati… Dosť! Podávam trestné oznámenia za hanobenie, trestná sadzba jeden až tri roky… Už stačilo, páni Matovič, Naď a Krúpa, už stačilo.“ Podľa mnohých Slovákov je práve Blaha tým, na koho by malo byť podané trestné oznámenie kvôli urážkam menšín. Mnohých politikov dokonca nazýva fašistami z Bruselu.

Celý príspevok Ľuboša Blahu si môžete pozrieť tu:

Zdroj:  kosicednes.sk