Ministerstvo uverejnilo fotografie z COVID oddelenia, na ktorých sú komentáre tých, ktorí na koronavírus neveria

Pandémia koronavírusu sa dotýka každého z nás. Aj napriek tomu, že počet vyliečených pacientov rastie, takmer priamoúmerne rastie aj počet nakazených. Aj napriek tvrdej realite sa však na Slovensku nájdu takí, ktorí tvrdia, že koronavírus je lož. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky sa preto rozhodlo uverejniť fotografie z nemocničného oddelenia COVID. Na fotografiách uvidíte vážne chorých pacientov a personál, oblečený od hlavy po päty do ochranného odevu.

Ministerstvo svoj príspevok uverejnilo s komentárom:

,,Podľa posledných prieskumov od leta síce rastie počet ľudí, ktorí pandémiu Covid-19 berú vážne, ale do dnešného dňa sa pod našimi príspevkami objavujú komentáre, že všetko je to vymyslené. Veľmi nás to mrzí. Obzvlášť vtedy, keď sa takéto postoje pretavia do správania, ktoré ohrozuje ďalších ľudí, časť z ktorých skončí na lôžkach našich nemocníc.“ Ministerstvo podotklo, že dnešná doba poukazuje na boj medzi ťažkou realitou v nemocniciach a ľahkosťou na internete viac ako kedykoľvek predtým.

Je dôležité zobrazovať tvrdú realitu z nemocníc, ktorú tvoria najmä zdravotníci, ktorí musia zvádzať s koronavírusom naozaj ťažký boj. Na fotografiách si môžete všimnúť komentáre ľudí, ktorí pokladajú COVID-19 za klamstvo.

Foto: Michal Burza

V príspevku sa taktiež píše, že COVID-19 nie je abstraktná choroba zobrazená len prostredníctvom čísel. Koronavírus má svoje tváre, konkrétne obete a konkrétnych hrdinov. Tak ako každý veľký problém, aj pandémia koronavírusu má antihrdinov popierajúcich pravdu. Fotografie vytvoril fotograf Michal Burza na urgentnom príjme na oddelení COVID vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

Foto: Michal Burza

Foto: Michal Burza

 

 

 

Všetky fotografie si môžete pozrieť v príspevku Ministerstva zdravotníctva SR:

ŤAŽKÁ REALITA V NEMOCNICIACH🏥 VS. ĽAHKOSŤ NA INTERNETE 📧

Podľa posledných prieskumov od leta síce rastie počet ľudí,…

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Utorok 24. novembra 2020

 

Zdroj: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky