Monika Beňová prehovorila o náročnej starostlivosti o jej dcérku Leušku. Toto odkazuje všetkým mamičkám

Monika Beňová sa už niekoľko dní teší z jej druhého potomka, dcérky Leušky. Aj napriek tomu, že dvojnásobná mamička má už 52 rokov, s úlohou mamičky v zrelom veku sa vysporiadala výborne. Veľkou oporou je jej partner a zároveň otec jej dcérky. Okrem materských povinností sa stíha venovať aj jemu a fanúšikom na sociálnych sieťach. Aktuálne tam zverejňuje rady pre všetky neskúsené mamičky, ktoré majú rovnaký problém ako ona.

Monika prezradila, že jej dcérka má problém s tým, že sa nedokáže dostatočne napiť materského mlieka a tak si ho musí poslankyňa Európskeho parlamentu odsávať.

O svojej skúsenosti napísala: “Krásny deň, veverička celú noc stonkala, bruško ju vytrápilo. Tak teraz spí. Je zvláštne, že ak jej niečo je, vždy ju to trápi v noci. Pri prvých lúčoch to skončí a ona sladko zaspí. Iné som ale chcela. Aby to zas nebolo všetko až také nebesky báječné. Leuš ešte nevládze vypiť dostatok mlieka pri dojčení, takže si mlieko odsávam. Odstrekovala som si aj pri Maťovi, lebo bol 3 mesiace v inkubátore, a potom som ho ešte ďalších 6 dojčila.“

Monika v príspevku na sociálnej sieti Instagram dodala, že mlieko, denne približne 650- 700 ml, odsáva elektronicky. Okrem toho, že odsávanie materského mlieka je o dosť bolestivejšie, prezradila: ,,Na prsia aktuálne potrebujem veľkosť podprsenky G. Problém je aj, že ak sa neokúpem tak do hoďky po odsávaní, tak teplá voda vo vani spôsobí, že sa kúpem vo vlastnom mlieku. Ďalší zádrheľ je tzv. “zlatá žila”. Nikdy som “to” ešte nemala.“

O svojom novom zdravotnom probléme prezradila, že jej pomáha výluh u dobovej kôry a masť Factu. Ten jej vraj zabral ako jediný: ,,Nie je to síce sexy téma, ale ako sa vraví, dobrá rada nadovšetko. Milé maminy, držím všetky palce. Je nádherné byť maminkou a milovať svojho chrobáčika najviac v mliečnej dráhe. Ale praktická žena v nás nám našepkáva, bojuj a poraď sestrám v tábore.”

Fanúšikovia tejto sympatickej zrelej mamičky napísali, že je vraj krajšia ako kedykoľvek predtým. Podľa mnohých žien je po pôrode v naozaj dobrej forme a obdivujú, že má energiu obliekať sa ako dáma aj počas dní, kedy má množstvo materských povinností.