Na proteste ľudia kričali, že Fica si jednoducho nedajú! Fico tvrdí, že vláda Igora Matoviča prijíma opatrenia protizákonne aj protiústavne

Na výročie Nežnej revolúcie si líder politickej strany Smer-SD, Rober Fico, zorganizoval protest na Hodžovom námestí v Bratislave. Z námestia sa následne protestujúci na čele s Ficom, Kamenickým a Blahom presunuli pred pamätník Alexandra Dubčeka. Spomenutí politici sa rozhodli zorganizovať protest v spolupráci s politickou stranou ĽSNS. Okrem ich protestu dnes protestovala aj extrémistická skupina – futbaloví chuligáni Ultras.

Robert Fico sa rozhodol uctiť pamiatku Dubčeka, ústrednej osobnostu Pražskej jari, položením pamätného venca k jeho pamätníku.

Po výkrikoch demonštrantov sa Fico rozhodol spolu s podporovateľmi zaspievať slovenskú hymnu. Celý protest sa niesol v duchu nedodržiavania vládnych opatrení a tak sa Fico nebál prihovárať fanúšikom bez rúška aj napriek tomu, že sa v jeho okolí pohybovalo množstvo ľudí. Fico si zrejme myslí, že koronavírus zastaví jedine tak, že sa ním nakazí.


Podľa Fica sú prijaté opatrenia, ktorými má byť zmiernený nepriaznivý vývoj pandémie COVID-19, absurdné a vláda Igora Matoviča ich prijíma protizákonne aj protiústavne. Okrem toho podotkol, že 17. november si zaslúži väčšie oslavy ako tie, ktoré prichystal premiér Matovič.

Okrem podporovateľov Smeru sa na proteste objavilo aj pár jednotlivcov, ktorí ho prišli skritizovať. Po tom, čo začal jeden z nich na Fica kričať zopár nadávkok, dav „smerákov“ ho jednoducho prekričal. Ľudia, väčšinou bez nasadeného rúška, začali kričať heslá na podporu Fica, ako napríklad to, že Fica si jednoducho nedajú!