Nádherné gesto od primátora: Na cintoríny sa nesmelo no v Starej Ľubovni celý cintorín svietil!

Tento rok významne poznačila pandémia koronavírusu, ktorá v druhej vlne nabrala na plných obrátkach. Na prelome októbra a novembra nás tak postihol zákaz vychádzania, ktorý sa týkal aj návštevy cintorínov. Stalo sa tak akurát v čase Dušičiek, keď ľudia húfne cintoríny navštevujú a svojim zosnulým zapaľujú na hroboch sviečky. Mnoho ľudí, ktorí si na tejto tradícii každý rok zakladajú boli z toho dosť zarmútení. 

Pracovníci Verejnoprospešných služieb a mesta zapálili 2648 sviečok na starom cintoríne, novom cintoríne a na cintoríne…

Uverejnil používateľ Ľuboš Tomko – POĎME ĎALEJ ĽUBOVŇA Piatok 30. októbra 2020

 

 

Napriek zákazu cintorín svietil

Mnohé cintoríny tak zívali prázdnotou a neligotala sa na nich takmer ani jedna sviečka. No to nie je prípad cintorínov v Starej Ľubovni. Primátor tak urobil krásne gesto a na cintorínoch rozsvietil tisíce sviečok. “Pracovníci Verejnoprospešných služieb a mesta zapálili 2648 sviečok na starom cintoríne, novom cintoríne a na cintoríne v  Podsadku. Na každom hrobe svieti sviečka ako spomienka na našich blízkych ,” napísal k fotkám primátor Starej Ľubovne, Ľuboš Tomko. Jeho jedinečný nápad tak v komentároch ľudia ocenili a považovali ho za krásne gesto v týchto ťažkých časoch.