Namočte nohy do octu raz týždenne – uvidíte, ako vám tento trik pomôže a budete ho robiť pravidelne

 

Liečenie prírodnými prostriedkami!

Podľa čínskeho systému reflexológie naše nohy majú prirodzené energetické zóny, ktoré sú prepojené s určitými orgánmi v našom tele. To znamená, že cez nohy môžete očistiť svoje telo, zbaviť sa vnútorných toxínov a zlepšiť celkové zdravie, píše portál Delishist.

Jednou z možností je kúpeľ nôh v jablčnom octe.

Kúpeľ v jablčnom octe sa už dlho používa na zníženie telesnej hmotnosti, zmiernenie problémov s trávením, odstránenie respiračných problémov a zlepšenie stavu pokožky.

Naše nohy sú denne vystavené mnohým mikróbom a nedostatok okysličenia spôsobuje infekcie, plesne, nepríjemný zápach a pokožka na chodidlá je suchá a drsná.

Jablčný ocot obsahuje biologicky aktívne zlúčeniny, ktoré ničia baktérie a mikróby. Preto je jedným z najúčinnejších prírodných liekov na riešenie mnohých zdravotných problémov.

Odstraňuje nepríjemný zápach, ošetruje plesňové infekcie, zmäkčuje pokožku, zlepšuje kvalitu pokožky a oveľa viac. Okrem toho aplikácia je veľmi jednoduchá a ľahko dostupná.

Večerný kúpeľ s jablčným octom.

Jediné, čo musíte urobiť, je zohriať vodu, vyliať  ju do lavóra či vane a vložiť do nej nohy. Pridajte pohár jablčného octu a niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja (napríklad levanduľa). Nohy máčajte v tejto zmesi 30 minút, takýto kúpeľ opakujte raz týždenne a rozdiel zaznamenáte okamžite.

Aby ste sa zbavili suchej zrohovatelej kože, nechajte nohy v tomto kúpeli 45 minút, potom päty očistite pemzou.

Iónový kúpeľ nôh.

Na detoxikáciu môžete použiť iónový kúpeľ nôh. Potrebujete teplú vodu na otvorenie pórov a soľ ako protizápalový prostriedok. Ióny sú absorbované cez nohy a vaše telo sa zbaví toxínov. Ak voda stmavne, výsledok sa dostaví.

Existuje niekoľko druhov tohto kúpeľa:

Recept na kúpeľ so soľou.

Ingrediencie :

  • 1 šálka soli Epsom (anglická soľ alebo síran horečnatý)
  • 1 šálka morskej soli
  • 2 šálky jedlej sódy
  • Esenciálne oleje – niekoľko kvapiek (voliteľné).

Postup:

Rozpustite soľ v horúcej vode. Nechajte ju vychladnúť, potom prelejte teplú vodu so soľou do vane alebo lavóra, pridajte jablkový ocot a esenciálne oleje. Nohy majte ponorené pol hodiny. Majte na pamäti, že po kúpaní sa môžete cítiť unavený a slabý, ale tento kúpeľ očistí vaše telo a zvýši hladinu horčíka.

 

Recept na kúpeľ s hlinou.

Ingrediencie:

  • 1/2 šálky bentonitovej hliny
  • 1/2 šálky jablčného octu
  • 1/2 šálky soli Epsom
  • Esenciálne oleje – niekoľko kvapiek (voliteľné).

Postup :

Soľ rozpustite v horúcej vode a potom pridajte esenciálne oleje. Zmiešajte íl a jablkový ocot s malým množstvom vody, pri miešaní nepoužívajte kovovú lyžičku. Nakoniec pridajte zmes do vody a nechajte v nej nohy aspoň 20 minút. Takýto kúpeľ detoxikuje vaše telo a zvyšuje hladinu horčíka.

Recept na kyslíkový kúpeľ.

Ingrediencie :

  • 2 šálky peroxidu vodíka
  • 1 lyžička sušeného zázvoru

Postup:

Napustite si vaňu horúcou vodou a pridajte zázvor a peroxid vodíka. Ležte v takomto kúpeli po dobu pol hodiny. Vaše telo sa upokojí a navyše kúpeľ pomôže odstrániť všetky druhy podráždenia a alergie.

Ako môžete vidieť, pre detoxikáciu stačí použiť lacné ale účinné a prírodné prostriedky, ktoré sú ľahko dostupné.