Odporcom opatrení by dal premiér do ruky “lopatku a kýblik” aby sa aj oni pričinili na boji proti koronavírusu!

Tento víkend je pred nami už tretie plošné testovanie na koronavírus, ktorého sa zúčastní takmer 500 obcí a miest. Matovič dokonca prezradil, že vláda už plánuje aj v poradí štvrté plošne testovanie.

Síce už disponujeme len zhruba s 3 miliónmi antigénových testov, Slovensko si obstará ďalšie.

Túto zodpovednosť by tak prenechal odporcom opatrení, ktoré vláda na základe odporúčaní pandemickej komisie a ústredného krízového štábu vydáva. Padli aj konkrétne mená!

 

Opatrenia zaberajú

„Ak využijeme decembrové víkendy, môžeme mať normálne Vianoce,“ povedal na margo ďalších plošných testovaní premiér Igor Matovič. Proti ďalšiemu testovaniu nebol dokonca ani jeden z ministrov.

Premiér však prizvukuje, že ak sa niekto nezúčastní dobrovoľného testovaniu, budú postupovať podobne ako pri predošlých testovaniach. V hre tak bude opäť obmedzený pohyb bez negatívneho certifikátu no premiér nevylučuje ani decembrový lockdown. Avšak sám si myslí, že opatrenia fungujú na základe toho, že podľa predikcie sme tu v tomto čase mali zaznamenávať už 6000 prípadov denne. Aktuálny počet denných prírastkov je približne o 60 až 70% nižší ako sa predpokladalo.

 

 

Nech si to vyskúšajú

Líder Smeru, Robert Fico, spolu s lídrom ĽSNS, Mariánom Kotlebom, podporili utorkové protivládne protesty, na ktorých aj rečnili. Matovičovú vládu sa snaží zvrhnúť aj Peter Pellegrini, ktorý odišiel so Smeru a vytvoril si vlastnú stranu Hlas. Proti Matovičovi tak ide online anketou na zvolanie predčasných volieb alebo referenda.

Týmto lídrom by tak Matovič dal “lopatku a kýblik” do ruky aby sa tak aj oni pričinili v boji proti koronavírusu. Im by tak pridelil miesto vo výberovej komisii pri obstarávaní antigénových testov. K nim by pridal aj lídra SaS, Richarda Sulíka, s ktorým síce tvorí koalíciu no v poslednom čase sa ich názory značne rozchádzajú.

 

 

Sabotáž a kritizovanie

Problém medzi Sulíkom a Matovičom hlavne tkvie v tom, že Sulík údajne všetky rozhodnutia sabotuje a kritizuje. Chce tak aby aj on mal v boji s koronavírusom konkrétnu úlohu namiesto toho aby „len odboku kritizoval“.

Vojnu medzi Sulíkom a Matovičom rozpútalo to, že straty reštaurácii, fitness centier a iných zatvorených prevádzok Sulík hodil práve na Matoviča a jeho opatrenia. Avšak, Matovič už skôr prišiel s nápadom komunitného testovania, s ktorým mali pomôcť práve majitelia uzatvorených prevádzok aby ich mohli opäť navštevovať klienti, ktorí majú negatívny test. Tento nápad bol však Sulíkom kritizovaný.

Tieto podniky, ktoré sú v strate by sa tak teda mali kvôli tomu so svojimi problémami obrátiť práve na Sulíka a ministerstvo hospodárstva.