Protestujúci vytvorili pred Matovičovim domom zo sviečok nápis “Hrobár”. V Bratislave zase svietil hákový kríž

Včera (17. novembra) prebehli v Bratislave ale aj iných mestách Slovenska protesty proti Matovičovej vláde či proti prísnym opatreniam týkajúcich sa koronavírusu. Protestovali tak počas významného sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu. Práve v tento deň si ľudia pripomínajú začiatok Nežnej revolúcie. Protestujúci to však využili vo svoj prospech no sviatok si však uctili netradične.

 

Protesty podporili aj niektorí politici

Na včerajších protestov sa stretli aj politici zo Smeru či ĽSNS, ktorých lídri počas protestov rečnili. Ľudia sa prechádzali Bratislavou bez rúšok, niektorí mávali vlajkami bývalého Sovietskeho zväzu a opäť museli zasahovať aj policajti. Práve tým sa premiér Igor Matovič prostredníctvom svojho Facebooku za všetko ospravedlnil.

“Vulgárne slová, provokácie a posmešky od “slušných ľudí”, ktoré v skutočnosti patrili mne, ale keď ma nemali poruke, na Vás si svoju slušnosť vyvŕšili.Chcem sa Vám za nich ospravedlniť s nádejou, že si nabudúce uvedomia, že Vy nie ste ich nepriatelia len preto, že si robíte svoju prácu,” napísal premiér.

 

OSPRAVEDLNENIE POLICAJTOM

Dnes ste si vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo ste hájili verejný poriadok….

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 17. novembra 2020

 

Bromhexin a vodka pôjdu na dračku

Oproti susednému Česku sa 17. november u nás slávil vo veľmi netradičnom duchu. Prahu tak zdobili tisícky sviečok poukladaných pri sebe. No v Bratislave protestujúci vytvorili so sviečok hákový kríž. Ako už bolo spomenuté, protesty prebiehali aj v iných mestách a to napríklad aj v Trnave. Pred domom Igora Matoviča tak protestujúci vytvorili zo sviečok nápis “Hrobár”.

Protesty prebiehali aj napriek tomu, že na Slovensku stále platí zákaz zhormažďovania sa. Okrem právnych postihov, ktoré protestujúcim hrozia, tak tieto protesty predstavujú obrovské riziko z pohľadu epidemiologickej stránky. Na to trefne reagoval aj premiér slovami: “… tak po dnešku bude Bromhexin a vodka vypredaná.” Čím odkázal na lídra ĽSNS, Mariána Kotlebu, ktorý sa údajne takýmto nebezpečným spôsobom vyliečil z koronavírusu.

 

Týmto by sme ten dnešok nešťastný mohli uzatvoriť.
To, čo zostalo na trávniku pred úradom vlády po našich bojovníkoch za slobodu ich definitívne vystihuje.

Fotka vľavo Miluju Prahu, vpravo fotil Michal

Uverejnil používateľ Zomri Utorok 17. novembra 2020