Video: Organizátor utorkového protestu vie vyrobiť bombu. V prípade núdze si vraj podpáli vlastný dom

Peter Sihelský, organizátor extrémistických protestov a bývalý policajt sa v týchto dňoch chváli, že vie vyrobiť bombu. Peter Sihelský je okrem iného aj priaznivec politickej strany ĽSNS a vodca pomyselnej revolúcie proti aktuálnej vláde. Peter pracuje ako elektromontér a tak má prístup k niektorým súčiastkám, ktoré sú všeobecne známe ako potrebné komponenty na výrobu bomby.

Peter natočil video zo svoje domácnosti, kde sa chváli tým, že vie vyrobiť bombu a má na to všetok potrebný inventár. Vo videu, zverejneného na YouTube kanali Ovčiansky Tribunál, ukazuje aj názornú ukážku, ako bezpečne ma zabezpečený dom.

Vo videu si môžete všimnúť, ako sa z plastovej fľase, na ktorej etiketa s názvom Technický benzín, vylieva na zem neznáma tekutina, ktorú sa následne chystá zapáliť. Peter vo videu spomína, že chce, aby mu bol vrátený vodičský preukaz, ktorý mu bol vraj nezákonne odobraný.

Video zverejnil premiér Igor Matovič na svojom facebookovom profile s popisom: ,,S takýmto organizátorom protestu 17.11. tam bude teda naozaj bezpečne.“