Pellegriniho anketa o referende, o skrátení volebného obdobia aktuálnej vlády, pripočítava hlasy ku kladnej odpovedi, aj keď hlasujete proti

 

Podľa viacerých ľudí, ktorí sa pokúšali hlasovať v ankete o referende, ktoré plánuje politická strana HLAS-SD na čele a Petrom Pellegrinim, je referendum zmanipulované. Mnohým z ľudí, ktorí chceli vyjadriť negatívny postoj k plánovanému referendu v roku 2021, sa po tom, čo načítali oficiálnu stránku hlasovania – referendum2021.sk, vyskočilo nasledujúce okno:


Zdroj: referendum2021.sk

Podľa vyššie zobrazeného upozornenia, sa z IP adresy, z ktorej sme skúsili hlasovať aj my, už minimálne raz hlasovalo. Hlasovať nám však stránka neumožnila a nikdy predtým sme na tejto stránke neboli. Hlasovanie sa z našej strany teda nikdy neudialo. Je však otázne, za akú odpoveď zahlasoval systém za nás.

Podľa dostupných informácií na úvodnej stránke ankety, sa v týchto chvíľach k refendu vyjadrilo takmer 88 000 Slovákov, no ak hlasovanie prebieha tak ako sme sa o tom presvedčili my, o správnosti jeho výsledkov sa dá vážne pochybovať. Niektorí z hlasujúcich dokonca tvrdia, že zabezpečenia proti opakovanému hlasovaniu sa dajú jednoducho obísť, pričom stačí poznať základy programovania a práce s internetom. Iní hlasujúci naopak tvrdia, že opätovné hlasovanie im bolo znemožnené len v prípade, keď chceli zahlasovať za nesúhlas s referendom.

Podľa portálu Aktuality.sk bude anketa dostupná ešte niekoľko týždňov, minimálne dovtedy, kým neskončí núdzový stav. Anketou chce Pellegrini nazbierať dostatočný počet hlasov na to, aby mohol návrh o skrátení volebného obdobia predložiť parlamentu. V ankete sa môžu hlasujúci okrem toho, že vyjadria názor ohľadom možného budúcoročného referenda, vyjadriť aj k tomu, či v prípade, ak by zákon o skrátení volebného obdobia nebol v pléne schválený, či sa ho chystajú podporiť aj podpisom.

Zdroj:Aktuality.sk