Posilňovne budú pravdepodobne otvorené až na jar. Únia fitness centier čakala od stretnutia viac:

Včera (10. októbra) prebehlo v Hoteli Bôrik rokovanie so zástupcami z gastro odvetvia ale aj so zástupcom z Únie fitness centier. Ten hneď po stretnutí zhodnotil vo svojom videu priebeh aj obsah rokovaní, ktoré ho nepotešilo.

Namiesto reálnej pomoci či zodpovedania otázok, ktoré sa v tomto odvetví vytvárajú sa dozvedeli iba o tom čo potrebuje štát. Čakali tak oveľa viac a nedostalo sa im odpovedí na otázky ohľadom otvorenia fitness centier.

Štát od nich žiada pomoc

Zástupca z Únie fitness centier Slovenska hneď na začiatku videa poznamenal, že všetci sme očakávali nejaké zmeny, podporu, konkrétne dátumy či nové opatrenia. To sa však nestalo. “Fakt je ale ten, že dôvod tohto stretnutia bolo to, aby sme ako komunita podporili plošné testovanie 28. a 29. novembra,“ povedal skleslo.

Vo vlastnej réžií si z vlastných radov musia zabezpečiť zdravotníkov a poskytnúť priestory, materiál by zabezpečil štát. Odpovedí na otázky, ktoré sa už niekoľkokrát snažili prizvukovať sa nedočkali. Namiesto toho sa vždy debata premostila do problémov štátu.

Nič nie je isté

“Z našej strany my sme prejavili záujem, že vďačne pomôžeme štátu,” priznal. No na druhej strane by chceli na oplátku nové informácie čo bude s nimi ako majiteľmi fitness centier.

Od hlavného hygienika zistili iba to, že otvorenie fitness centier je možné na jar ale určite nie skôr. “Prípadne tam boli spomínané nejaké plošné veci: koľko ľudí na meter štvorcový, treningy v rúškach a podobné záležitosti, ktoré nie sú celkom pozitívne pre komerčnú časť fitnescentier, čo sú vlastne všetky,“ dodal.

Priznal, že sú stále na tom istom, nevedia čo bude s nimi ale vedia iba o požiadavkách vlády. Dúfa tak, že štvrtkové (12. október) stretnutie sa bude niesť v duchu zodpovedania ich otázok ako ďalej.

Celé video si môžete pozrieť tu:

zdroj foto : Instagram Igora Matoviča