Predĺži vláda núdzový stav? Premiér Igor Matovič túto možnosť nevylúčil!

Núdzový stav môže v zmysle zákona trvať najviac 90 dní. Vláda môže núdzový stav vyhlásiť ak už došlo alebo bezprostredne hrozí ohrozenie života a zdravia ľudí, životného prostredia alebo ak horzí ohrozenie značných majetkových hodnôt. Počas tohto stavu môže štát podľa zákona obmedziť základné práva a slobody v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas.

Na Slovensku bol s ohľadom na prebiehajúcu pandémiu vyhlásený núdzový stav už druhýkrát. Prvýkrát sa tak stalo v prvej vlne, keď ho vláda ohlásila 16. marca no týkal sa iba zdravotníctva. 

Budeme to potrebovať

Druhé vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku začalo 1. októbra s trvaním 45 dní. V rámci neho sa prijal aj zákaz vychádzania s istými výnimkami. Núdzový stav tak má platiť do 14. novembra rovnako ako aj spomínaný zákaz vychádzania.

Na včerajšej (6. november) tlačovej konferencii, kde sa Matovič vyjadril na margo epidemiologickej situácii na Slovensku taktiež pripustil predĺženie núdzového stavu. „Predpokladám, že bude dohoda na tom, že ho budeme predlžovať opätovne, lebo ho v tejto situácii určite potrebujeme,“ priznal Matovič. Rovnako potvrdil, že dôvody predĺženia budú rovnaké aké boli aj predtým.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Predĺži vláda núdzový stav? Premiér Igor Matovič túto možnosť nevylúčil!”